Architekci i artyści zaprojektowali 33 budki dla ptaków.
The Nest Egg / Suchi Reddy

Architekci i artyści zaprojektowali 33 budki dla ptaków. Kreatywne budki stanęły w parku!

Architekci i artyści zaprojektowali 33 budki dla ptaków w ramach akcji For the Birds Installation. Następnie, wszystkie budki stanęły w 5-hektarowym brooklyńskim ogrodzie botanicznym (The Brooklyn Botanic Garden), dając ptakom schronienie, a odwiedzającym park, cieszące oko elementy małej architektury. Trzeba przyznać, że tegoroczna edycja akcji obfitowała w niesamowite wzory, kształty, materiały i rozwiązania. Zobaczcie, jak prezentuje się kolekcja 33 budek dla ptaków, zaprojektowana przez architektów, artystów, projektantów i twórców form użytkowych. 

33 różne studia, pracownie i twórcy działający w pojedynkę, pochodzący z różnych środowisk zostały zaangażowane w zaprojektowanie budek (lub karmników, czy poidełek) dla ptaków odpowiadających na specyficzne zwyczaje i potrzeby ptaków kontekście wyludnienia zwierząt na całym świecie spowodowanego zmianami klimatycznymi.

“Zmiany klimatyczne i związane z nimi niszczenie siedlisk doprowadziły do 30 % spadku liczby ptaków Ameryce Północnej” powiedział w trakcie prezentacji budek Adrian Benepe, dyrektor generalny Brooklyn Botanic Garden, przytaczając badania przeprowadzone przez National Audobon Society.

źródło: The Brooklyn Botanic Garden /  https://www.bbg.org/forthebirds
zdjęcia: Liz Ligon / http://www.lizligonphotography.com 

Czytaj też: Ciekawostki | Ekologia | Budki lęgowe  | Zwierzęta | Zieleń | Wydarzenia

Która z budek podoba Wam się najbardziej?

View Results

Loading ...

 Loading ...

To również, może Cię zainteresować: 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły