Architektoniczne klocki dla dorosłych. Postaw je w ogrodzie lub w biurze!

Architekt Bjarke Inges to jeden z najbardziej znanych architektów na świecie. O założycielu pracowni BIG, było ostatnio głośno za sprawą jego gościnnego występu w Grze o Tron. Teraz powraca z propozycją architektonicznych klocków dla dorosłych! 

Jego instalacja nazwana Puzzle House stanęła w ogrodach szwedzkiej ambasady znajdującej się w Kopenhadze. Obiekt powstał w ramach targów 3 Days of Design i ma być wspomnieniem dzieciństwa każdego z nad. Jak zaznaczył sam Bjarke, jego inspiracją były dzieci budujące z domki z klocków, bazy z krzeseł, czy szałasy z połamanych gałązek. 

Architekt zauważył w tym niespełnione marzenie o tworzeniu i budowaniu, które tkwi w każdym z nas. Jego Puzzle House ma to umożliwiać. Dzięki wielu modułowym elementom, które w pomysłowy sposób łączą się za sprawą swoich kształtów można budować niezliczoną ilość budowli. Wszystkie klocki pokryła jasna farba w odcieniach fuksji, które dodają im miłego dla oka charakteru. Sam architekt podczas tagów przedstawił kilka wersji konstrukcji. Wśród nich interpretację małego domku, niewielki amfiteatr, a także wieżę widokową. 

Jak dodaje Bjarke, puzzle mogą stanąć w ogrodzie, ale również w pokoju dziecięcym, czy nawet w przestrzeni wspólnej biura, co może skłonić pracowników do wspólnego przebudowywania i korzystania z Puzzle House.