Argon w Gdańsku został otwarty. Ma być biurową wizytówką miasta

Biurowiec Argon to trzeci etap inwestycji gdańskiej Alchemii. Gmach zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej. Niedawno został oficjalnie otwarty.

Projekt budynku powstał w pracowni APA Wojciechowski Architekci. Ma on 14 kondygnacji naziemnych i został zaprojektowany na planie litery H. Jego łączna powierzchnia wynosi 38 tys. m kw. Parter obiektu przeznaczono na działalność usługowo-handlową, dlatego jest spora szansa, że obiekt będzie tętnił życiem nawet wieczorem.

Projektanci chcieli, aby przebywając w środku można było się poczuć jak w… mieście. Dlatego powstała tam strefa staromiejska, która detalami nawiązuje do charakterystycznych elementów Gdańska. Pozostałe przestrzenie to: strefa parkowa, wielkomiejska, industrialna i restauracyjna.

Gmach zaprojektowano tak, aby najemcom stwarzał możliwość dowolnej aranżacji wnętrza, dlatego na niektórych piętrach gmachu znaleźć można na przykład w pełni wyposażoną kuchnię czy przestrzenie przygotowane z myślą o rowerzystach i właścicielach psów.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły