Art is my Medicine! Dwa świetne murale powstały w Krakowie i Warszawie!

W Krakowie i w Warszawie, przy pomocy pędzla, farby, wielu puszek spray’u i pracy na wysokościach powstały wyjątkowe murale autorstwa Natalii Rak i Beaty Śliwińskiej-Barrakuz, które od niedawna zdobią jedną z warszawskich i krakowskich kamienic! Tak właśnie sztuka wychodzi na ulice! To wszystko za sprawą marki Medicine – która od wielu sezonów łączy modę z szeroko pojętą sztuką i wspiera lokalnych artystów, przenosząc ich dzieła na swoje produkty! 

BEATA ŚLIWIŃSKA – BARRAKUZ to z wykształcenia architekt krajobrazu, z zamiłowania i zawodu visual designerka i ilustratorka. Mieszka i tworzy w Warszawie. Jest fanką kolażu i na tej technice opiera głównie swój styl pracy. 


Jest autorką postprodukcji graficznej sesji edytorialowych i modowych, okładek płyt muzycznych, okładek książek, ilustracji, oprawy graficznej wydarzeń kulturalnych, koncertów, a także identyfikacji wizualnych. Prowadzi autorski sklep internetowy z grafikami, prowadzi warsztaty graficzne.  Techniki, z których najczęściej korzysta to kolaż digitalowy, ale bazuje także na analogach i tworzeniu odręcznych obrazków.  Nagrodzona w tym roku za Polish Graphic Design Award 2018 za najlepszą ilustrację prasową i wyróżniona za plakat komercyjny. 


NATALIA RAK jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych z dyplomem pracowni Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu.  Od 2013 podróżuje i maluje murale na całym świecie. Jej wielkoformatowe dzieła można zobaczyć m.in we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Rosji, Szwecji, USA, Australii czy Nowej Zelandii. 

Co było inspiracją artystki przy tworzeniu grafiki?

Do motywu kruków odwoływałam się już w innych swoich obrazach. Lubię mroczny charakter tych ptaków. Pierwszy raz zainteresowałam się nimi w video klipie Madonny “Frozen”. Kruki są symbolem nadchodzącej śmierci, a w zestawieniu z kwiatem lotosu – symbolem odrodzenia – tworzą dziwnie spokojny, surrealistyczny świat

Dzieła Natalii Rak wyróżniają się wibrującą paletą barwną i zastosowaniem silnych kontrastów kolorystycznych. Inspiracją dla jej prac są często ludzkie emocje i relacje człowieka z naturą.  W międzyczasie Natalia tworzy również obrazy na płótnie. W swoich pracach często posługuje się symbolem czy alegorią, a tematyką opiera się na lokalnych legendach czy mitologii.  Na swoim koncie ma trzy wystawy solowe w Düsseldorfie, Barcelonie i Strasburgu oraz liczne wystawy zbiorowe.