Artyści dla Ukrainy. Ptaki wolności na obrazie Joanny “Loli” Styrylskiej

Polacy pomagają potrzebującym z Ukrainy na różne sposoby. Wielu z nas stara się wykorzystać przy tym własne umiejętności. Przyświeca to również artystom z całej Polski, którzy na aukcje on-line przeznaczają swoje prace. Cały dochód z ich sprzedaży wspiera potrzebujące osoby z Ukrainy. 
Środki ze sprzedaży dzieł trafiają na konta organizacji wspierających zakup wyposażenia dla ukraińskiej armii, pomagających w ewakuacji zagrożonych osób oraz zapewnieniu pomocy psychologicznej dzieciom z doświadczeniem wojny. Tylko w minioną niedzielę dzięki aukcjom polskich artystów udało się uzbierać na ten cel ponad 100 tys. zł.

Wśród wystawionych niedawno aukcji jest między innymi obraz Joanny “Loli” Styrylskiej. Dzieło twórczyni z Krakowa powstało w jej nowohuckiej pracowni tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Nosi ono tytuł “Wolność / Cвобода” i zostało wykonane w technice akrylu na płótnie. Licytacja jest dostępna tutaj.
Więcej dzieł polskich twórców biorących udział w akcji można znaleźć na Facebooku.
Od kilku dni nasza redakcja solidaryzuje się z Ukrainą w obliczu wojny rozpętanej przez Rosję. Publikujemy treści wspierające Ukrainki i Ukraińców. Informujemy o ich twórczości, talentach, osiągnięciach i wsparciu płynącym z całego świata. Pełną listę artykułów wspierających Ukrainę w tych trudnych chwilach znajdziecie pod tagiem #SolidaritywithUkraine
Czytaj też:  Ukraina   | whiteMAD na Instagramie  | #SolidaritywithUkraine

Zdjęcia: archiwum Joanny “Loli” Styrylskiej
Tekst: Tomasz Kobylański