Asante – drewniane rowery, które czynią świat lepszym

Asante to jedyny w Polsce rower z produkowaną w Afryce ramą z drewna bambusowego. Wyróżnia go piękny design i idea, która za nim stoi: kupujący rower ma pewność, że część dochodów producent przeznacza na stypendia edukacyjne uczniów w Ghanie.

Wytrzymałe jak stal, społecznie odpowiedzialne, ekologiczne i przykuwające oko ­ takie właśnie są Asante Bamboo Bikes, rowery z bambusowymi ramami, które od września dostępne są na polskim rynku. Pomysł na bambusowe rowery powstał z połączenia pasji Afryką oraz przedsiębiorczością społeczną.

Chcemy być społecznie odpowiedzialnym producentem i tworzyć rowery, które dają naszym klientom radość z jazdy, a jednocześnie zmieniają świat na lepsze ­ mówi Igor Pielas, pomysłodawca i właściciel projektu.

IMG_4774

Co sprawia, że rowery Asante są wyjątkowe?

Unikalność: nie ma dwóch identycznych egzemplarzy rowerów. Rama Asante wykonana jest ręcznie z drewna bambusowego. Każdy klient może sam zaproponować kolorystykę swojego roweru, a także nadać mu imię, które może zostać później naniesione na rowerze. Dodatkowo, każdy egzemplarz Asante jest numerowany, co podkreśla ich wyjątkowość.

Wytrzymałość: dzięki bambusowej ramie, Asante jest równocześnie lekki i wytrzymały. Jego waga nie przekracza 12 kg, dzięki czemu każdy jest w stanie go przenieść lub wnieść po schodach. Naturalne właściwości drewna sprawiają, że rower jest elastyczny i lepiej pochłania nierówności podłoża podczas jazdy.

Odpowiedzialność społeczna: bambusowe elementy roweru wykonywane są w Ghanie jako część inicjatywy społecznej Yonso Project. Warsztat, w którym powstają ramy, daje pracę mieszkańcom małej wioski w okolicy Kumasi. Dodatkowo, każdy kupiony w Polsce rower finansuje stypendium edukacyjne dla jednego ucznia w regionie Asante.

Ekologiczny charakter: Asante wykonany jest z naturalnych materiałów, co wspiera zrównoważony rozwój. Ponieważ bambus rośnie powszechnie na pięciu kontynentach, nawet do 90 cm dziennie, jego użycie do produkcji rowerów jest przyjazne środowisku. Więcej informacji na temat rowerów Asante znajduje się na stronie www.asantebikes.pl oraz stronie na Facebooku. Można tam zapisać się na jazdę testową, lub zamówić rower w przedsprzedaży.

*Więcej informacji na temat rowerów Asante znajduje się na stronie w ww.asantebikes.pl oraz s tronie na
Facebooku . Można tam zapisać się na jazdę testową, lub zamówić rower w przedsprzedaży.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły