Atrakcyjna działka
Fot. Google Maps

Atrakcyjna działka w centrum stolicy na sprzedaż. Może tam powstać 90-metrowy wieżowiec

W Warszawie pojawi się nowa okazja inwestycyjna. Stołeczni radni zgodzili się na sprzedaż posesji zlokalizowanej na Woli, w pobliżu centrum miasta. Atrakcyjna działka może stać się miejscem dla nowoczesnego, 90-metrowego wieżowca. Miasto chce sprzedać ten grunt za nie mniej niż 50 milionów złotych.

Posesja o powierzchni 1400 metrów kwadratowych znajduje się na rogu ulic Grzybowskiej i Waliców. Okolica jest już zagospodarowana licznymi budynkami, w tym osiedlem Za Żelazną Bramą, hotelem Ibis Styles, terenami nabytymi przez sieć hotelową Puro, obiektem mieszkalnym z wkomponowanym dawnym murem warszawskiego getta oraz zabytkową kamienicą przy ulicy Waliców 14. Na historycznym budynku znajduje się największy mural w Warszawie, autorstwa Wiktora Malinowskiego. Przedstawia on czerwony balonik z napisem „kamień i co” i ma przypominać o znikającej zabudowie przedwojennej Warszawy. O kamienicy pisaliśmy TUTAJ.

Atrakcyjna działka w centrum. Fot. Google Maps


Atutem działki jest jej objęcie miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co znacząco skraca procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Plan pozwala na intensywne wykorzystanie terenu. Przyszły właściciel będzie mógł wybudować budynek o wysokości do 50 metrów, z możliwością zwiększenia jego wysokości do 90 metrów wyłącznie w narożniku ulic Grzybowskiej i Waliców. Inwestycja może mieć charakter usługowy lub mieszkalny. Warto zauważyć, że w niedalekim sąsiedztwie działki firma Matexi realizuje inwestycję apartamentową Żelazna 54. Ceny mieszkań w tej lokalizacji sięgają 40 000 zł za metr kwadratowy, co wskazuje na potencjalnie wysoką wartość przyszłej inwestycji.

Nie jest znany jeszcze termin przetargu ani zasady, na których zostanie przeprowadzony. Przy okazji nasuwa się pytanie: czy inwestycja w sąsiedztwie historycznej kamienicy przy ul. Waliców 14 oraz jej sąsiadek ma szansę wpłynąć na ich renowację? A może wręcz przeciwnie, stanowi zagrożenie dla ocalałej z wojennej pożogi zabudowy?

Źródło: urbanity.pl, propertynews.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Wieżowiec | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły