Augustów gra w zielone! Miasto rozdało 500 sadzonek drzew

Sadzonki drzew trafiły do mieszkańców miasta Augustów. W ostatnie dni kwietnia nowe drzewa posadziły dzieci. To jedno z wydarzeń, które zorganizowano z okazji Dnia Ziemi.

Dostaliśmy wiadomość od augustowskiego ratusza, w którym miasto informuje o swojej proekologicznej działalności. Wprawdzie Augustów nie dysponuje budżetem na efektowne wizerunkowo działania proekologiczne, ale stara się wykorzystać swoje możliwości na mniejszą skalę.

Pierwsze obchodni Dnia Ziemi w Augustowie zorganizowane zostały w ostatni czwartek. Burmistrz Mirosław Karolczuk rozdał 500 drzew mieszkańcom miasta. Tego dnia posadzono 50 świerków, które wcześniej poświęcił papież Franciszek oraz zorganizowano wydarzenie sadzenia drzew, które skierowane było do najmłodszych mieszkańców miasta.

Specjalnie dla dzieciaków przygotowaliśmy blok skierowany tylko dla nich. Przedszkolaki wzięły ze sobą swój kolorowy sprzęt do podlewania i razem z zastępcą burmistrza Filipem Chodkiewiczem posadziły drzewa pod nowym Urzędem Miejskim. Nie zabrakło mnóstwa uśmiechów, entuzjazmu i pracy zespołowej. Po całej edukacyjnej zabawie, zastępca wręczył dzieciakom zdrowy upominek – zielone jabłko. Przedszkolaki wyglądały na zadowolone – to dla nas najważniejsze – mówi Natalia Grabiec z Wydziału Komunikacji Społecznej, Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Następnie pod nowym urzędem rozdano mieszkańcom 500 drzewek i krzewów. W ten sposób każdy chętny mógł dołożyć swoją cegiełkę do zazielenienia miasta.

Augustów


Jesteśmy w centrum Zielonych Płuc Polski. Bądźmy dumni z tego, w jakim rejonie mieszkamy. Doceniajmy bogactwa natury, ale też włączmy się w ich budowę i pielęgnację – dodaje burmistrz Mirosław Karolczuk.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne wydarzenie obchodzone obecnie w 192 krajach na świecie. Tego dnia organizowanych jest mnóstwo proekologicznych akcji, które przypominają o potrzebie dbania o planetę.

Czytaj też: Ekologia | Ciekawostki | Park  | Edukacja | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Augustów

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły