Aukcja DESA Unicum. Pracę NFT podczas aukcji zobaczymy na telewizorze The Frame

Organizatorzy aukcji wykorzystają telewizor The Frame, aby zaprezentować dzieło sztuki gościom. Telewizor The Frame, który z założenia łączy sztukę i technologię coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku i jak żaden inny produkt wychodzi naprzeciw potrzebom kolekcjonerów i nowym trendom w sztuce. Cyfrowe prace NFT, które podbijają światowe rynki i osiągają rekordowe ceny już niebawem będą licytowane także w Polsce. DESA Unicum, jako pierwszy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej zaoferuje kolekcjonerom unikatowy obiekt NFT podczas grudniowej aukcji.

Sztuka cyfrowa to jeden z wiodących kierunków rozwoju rynku sztuki, a dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak NFT nabiera ona unikatowego charakteru i zaczyna konkurować z klasycznymi formami. Dowody? Według Nonfungible.com w zeszłym roku wartość światowej sprzedaży prac cyfrowych wyniosła 250 mln dolarów i była cztery razy wyższa niż rok wcześniej. W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. wartość światowej sprzedaży NFT osiągnęła zawrotną wartość 3,5 miliarda dolarów – wynika z publikacji Hiscox Online Art Trade Report 2021.

NFT to skrót od Non-Fungible Token, co oznacza niewymienialny i niemożliwy do podrobienia token, który poprzez niepowtarzalny zestaw danych, nadaje pracy cyfrowej status unikatowej. Praca NFT może przyjmować różną formę, ale ostatecznie zawsze jest plikiem, np. zdjęciem JPG. W praktyce, kupując NFT stajemy się właścicielem cyfrowego odpowiednika dzieła sztuki z gwarancją jego autentyczności i niepowtarzalności.

The Frame, czyli sztuka na miarę naszych czasów

The Frame idealnie wpisuje się w trend sztuki cyfrowej. Za sprawą dedykowanego Trybu Sztuka, Designu Obrazu i Wymiennych Ramek telewizor stanowi idealną oprawę i odpowiada na potrzeby kolekcjonerów sztuki wirtualnej. Z drugiej strony – poprzez unikatowy sklep ze sztuką Art Store  – użytkownicy mogą podziwiać ponad 1500 dzieł, które na co dzień dostępne są w prestiżowych muzeach i galeriach z całego świata, w tym z muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu czy LUMAS.

Mocną stroną The Frame jest technologia, dzięki której zarówno sztuka, jak i codzienna rozrywka dostępne są w najwyższej jakości. Za sprawą technologii Quantum Dot oferuje wysoką rozdzielczość obrazu 4K. Gwarantuje ona 100% Natężenia Koloru, dzięki czemu widzowie mogą zanurzyć się w świecie bogatych i realistycznych barw.

To właśnie na telewizorze The Frame zaprezentowany zostanie pierwszy obiekt NFT na aukcji w Europie Środkowo – Wschodniej –  praca  „Dlaczego jest raczej coś niż nic” autorstwa Pawła Kowalewskiego. Obiekt inspirowany jest dziełem z 1986 roku, które uległo zniszczeniu podczas zalania pracowni malarza podczas powodzi w ’97.

“Dlaczego jest raczej coś niż nic” – Paweł Kowalewski

Obiekt trafi na aukcję „Sztuka współczesna – op-art, popkultura, postmodernizm”, która odbędzie się 2 grudnia w Warszawie. Prezentacja pracy to debiut domu aukcyjnego DESA Unicum na rynku sztuki cyfrowej. Dzieło można będzie oglądać na wystawie w siedzibie Desa Unicum, która potrwa od 24 listopada do 2 grudnia i dostępna będzie w godz. 11- 19 (poniedziałek-piątek) i 11-16 (sobota). Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

Czytaj też: Technologia | Ciekawostki | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

 

źródło: materiały prasowe Samsung