Autonomiczne Audi AI:ME. Na dachu ma pergolę z roślinami!

To kolejny przykład na to, w którą stronę kierują się międzynarodowe trendy w świecie motoryzacji. Audi zaprezentowało kolejny model autonomicznego pojazdu – tym razem w wersji miejskiej.

Audi AI:ME jest w pełni elektrycznym, autonomicznym pojazdem czwartej generacji, który już niedługo może zagościć na naszych drogach. Niemiecki koncern motoryzacyjny po raz kolejny postawił na odnawialne źródła energii, a także technologię sztucznej inteligencji (AI). Samochód ma rozpoznawać warunki na drodze, ma sam oceniać sytuację i dopasowywać sposób jazdy do otoczenia. Dzięki technologii machine learning, samochód będzie zbierał dane z drogi i cały czas je przetwarzał, ucząc się tym samym nowych sytuacji, problemów i sposobów na ich rozwiązanie. Pojazd będzie również w ciągłym kontakcie ze swoją bazą danych, w których będą gromadzone informacje ze wszystkich pojazdów.

https://youtu.be/c1BMjOQVJVQ

Samochód będzie również komunikował się z innymi użytkownikami drogi za pomocą sygnałów wysyłanych przez oświetlenie. Dzięki czemu, zanim wykonami manewr, lub wykona go samochód przed nami, Audi AI:ME będzie już miało gotowy plan działania, co zaoszczędzi sporo cennego czasu. 


Poza nowinkami technologicznymi nie zabrakło dizajnerskich dodatków, które jeszcze bardziej podkreślają jego nowoczesny wymiar. Wnętrze utrzymane zostało w minimalistycznej estetyce – sporo w niej drewna, organicznych kształtów oraz odniesień do natury. To, co najbardziej zaciekawiło odwiedzających szanghajskie targi motoryzacyjne, był dach typu pergola pokryty pnącym się bluszczem.

źródło: dezeen.com