Autonomiczny luksus na czterech kołach. Renault prezentuje samochód przyszłości!

Prezentacja Renault EZ-ultimo to zdecydowanie jedno z największych wydarzeń podczas tegorocznego Paris Motor Show. EZ-ultimo to kolejny członek rodziny EZ – elektrycznych i autonomicznych pojazdów od francuskiego giganta.

Globalny trend na auta elektryczne, czy wodorowe trwa w najlepsze, natomiast ostatnie osiągnięcia technologiczne pozwalają również na rozwój autonomicznej jazdy. Według ekspertów już za kilka lat, technologia ta będzie dopracowana niemal do perfekcji, a wraz ze zmianą zasad w ruchu drogowym, które wciąż utrudniają wprowadzenie tego typu pojazdów, na drogi wyjadą pierwsze samo jeżdżące pojazdy. Wśród nich, na pewno nie zabraknie EZ-ultimo, który został zaprezentowany na targach Paris Motor Show 2018.


Samochód został zaprezentowany jako kontynuacja wizji rozwoju marki Renault. Według inżynierów odpowiedzialnych za stworzenie EZ-ultimo, to oczywiste, że przyszłość motoryzacji będzie wyglądać właśnie tak, jak prezentują to obecnie wystawcy z całego świata. Projekt przedstawiony przez francuski koncern zachwycił niemal wszystkich. Nie tylko dlatego, że prezentuje wyjątkowo wysoki poziom technologiczny, który zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Również dlatego, że design pojazdu został wyniesiony na zupełnie inny poziom.

Wnętrze pojazdu zostało wykończone z użyciem najwyższej jakości materiałów, takich jak drewno, marmur, skóra, czy tapicerki pochodzące z najlepszych światowych manufaktur. Dodatkowo, samochód wygląda jakby był całkowicie pozbawiony okien, jednak nic z tych rzeczy. Niemal całe poszycie dachu oraz ściany boczne pojazdu zostały wykonane z przyciemnianego szkła, które od zewnątrz wygląda, jak zwykła karoseria, od wewnątrz pozwala jednak na podziwianie widoków zza okna. 

zdjęcia/ tekst: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły