„AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni”- ruszył konkurs AXOR dla architektów i projektantów

Rzeczywistość zmienia się na naszych oczach, a wraz z nim – design. I to nie tylko pod względem formy. Gdy nasze potrzeby ewoluują, oczekujemy nowych udogodnień. Z drugiej strony postęp technologiczny tworzy nieznane wcześniej możliwości. Jaki świat zrodzi się w przyszłości z dzisiejszych poszukiwań? I jaki w kolejnych latach będzie obraz domu? Odpowiedzi na te pytania szuka AXOR, który zaprasza do konkursu na najlepszy projekt łazienki. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości ponad 30 000 zł.

Tematem konkursu „AXOR. Luksus nie wymaga przestrzeni” jest projekt łazienki z wykorzystaniem co najmniej jednego produktu z kolekcji AXOR One. W jej skład wchodzą m.in. armatura łazienkowa, panele prysznicowe i moduły termostatyczne. Wszystkie elementy linii cechuje przyjemny dla oka minimalizm, który pasuje niemal do każdego wnętrza, bez względu na jego styl. Ale kolekcja AXOR One to nie tylko doskonały design, lecz także innowacyjne technologie, dzięki którym z produktów można korzystać w sposób intuicyjny. Zaprojektowane z myślą o nowoczesnych wnętrzach, perfekcyjnie dopasowują się do różnorodnych potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Projekt powinien obejmować strefę umywalki, strefę prysznica i/lub wanny oraz WC, a także miejsce do przechowywania i oświetlenie. Zgodnie z regulaminem łazienka konkursowa ma być pomieszczeniem samodzielnym, funkcjonalnym, możliwym do zrealizowania w rzeczywistości. Może posiadać okno, skośne ściany i wnęki. Organizatorzy dopuszczają udział projektów zrealizowanych, wykluczają jednak te, które brały udział w innych konkursach.

Do udziału w zmaganiach marka AXOR zaprasza architektów wnętrz, projektantów oraz absolwentów i studentów uczelni, szkół i kursów kształcących w kierunkach związanych z tematyką konkursu. Osoby te mogą występować samodzielnie lub w maks. 3-osobowych zespołach.


Przy ocenie zgłoszeń będą brane pod uwagę kryteria funkcjonalności, możliwości realizacji zaproponowanych rozwiązań, pomysłowości i walorów estetycznych, przy czym jurorzy zwrócą szczególną uwagę na kreatywne myślenie, wykorzystanie potencjału Manufaktury AXOR oraz spójność stylistyczną projektu.

Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna o wartości 10 000 zł, a ponadto m.in. sesja fotograficzna architekta i jego realizacji, konsultacje wizerunkowe oraz promocja zwycięskiego projektu w mediach. Prócz nagrody głównej przyznane zostaną także dwa wyróżnienia. Łączna wartość nagród wynosi ponad 30 000 zł.

Konkurs rozpoczyna się 5 lipca 2021 roku. Prace można nadsyłać do 12 listopada. 22 listopada 2021 r. zostaną ogłoszone wyniki.

Najlepsze prace wyłoni jury w składzie: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (redaktor naczelna magazynu „Dobre Wnętrze”), Yassen Hristov (fotograf wnętrz), Roland Stańczyk (architekt wnętrz RS Studio, członek zarządu SAW), Małgorzata Szczepańska (redaktor naczelna magazynu „Elle Decoration”), Magdalena Świć (redaktor naczelna magazynu „Label Magazine”), Wojciech Trzcionka (redaktor naczelny magazynu „DesignAlive”), Przemysław Wojdat (Managing Director marki Hansgrohe). Konkurs objęły patronatem magazyny „DesignAlive”, „Dobre Wnętrze”, „Elle Decoration” i „Label Magazine”, „whiteMAD” oraz serwisy homebook.pl, magazif.com, plndesign.pl.

Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne są tutaj.

Czytaj też: Łazienka | Wydarzenia  | Architekt | Wnętrza

źródło: AXOR