Banksy stworzył szopkę betlejemską. Zamiast gwiazdy, dziura po wybuchu. 

Anonimowy brytyjski artysta znów zaskakuje. Niedawno opisywaliśmy mural poruszający temat bezdomności w święta, który stworzył Banksy. Przeczytacie o nim TUTAJ. Dziś prezentujemy Wam najnowszą instalację streetartowca, która pojawiła się w Betlejem.

Instalacja, która do złudzenia przypomina szopkę betlejemską powstała w otwartym przez Banksy’ego niemal 3 lata temu hotelu w Betlejem – The Walled off Hotel. Lokalizacja nie była przypadkowa. Z okien hotelu rozciąga się widok na tak zwany Mur Bezpieczeństwa, który przecina miasto Betlejem od 2003 roku. Według władz izraelskich, mur ma chronić przed terrorystami z Zachodniego Brzegu Jordanu. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości uznał w 2004 r. budowlę za nielegalną i sprzeczną z prawem międzynarodowym. Instalacja ma podkreślać podziały, które panują na świecie. 

– To świetny sposób na przywrócenie świątecznej opowieści z Betlejem, aby wywołać u ludzi refleksję. Banksy próbuje być głosem tych, którzy go nie mają. – skomentował w rozmowie z „BBC News”, dyrektor The Walled off Hotel, Wissam Salsaa

https://www.instagram.com/p/B6VOhqjnDBy/?utm_source=ig_embed

źródło: Instagram.com/bansky