fot. Dominika Sobiech

Bar mleczny „Słoneczny” w Gdyni z nowym wnętrzem

Bar mleczny „Słoneczny” jest lubianym przez mieszkańców i turystów miejscem. Niedawno jego wnętrze zyskało nowy wygląd. To kolejny etap wizualnej metamorfozy miejsca, którą zapoczątkowano w 2018 r.

„Słoneczny” znajduje się w przyziemiu kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Żwirki i Wigury. Bar działa tutaj od 1959 r. Przeprowadzona metamorfoza ma sprawić, że miejsce ciągle będzie chętnie odwiedzane. Zaproponowana estetyka luźno nawiązuje do lat 70. XX w. Remont wnętrza trwał dwa miesiące. Bar zyskał nowy wystrój, wymieniono wyposażenie i powiększono strefę, w której wydawane są posiłki. Kuchnia ma też nowy sprzęt do gotowania.

Celem zmian jest poprawa komfortu przebywania tutaj. Właściciele chcą, by goście czuli więcej przestrzeni. Chcąc to osiągnąć zaproponowano nowe rozmieszczenie stolików. Zostały one ustawione dalej od głównej lady. Stoliki są proste, mają czarne nogi i białe blaty. Tuż przy nich ustawiono krzesła w intensywnym, żółtym kolorze. To bezpośrednie nawiązanie do nazwy lokalu. Słonecznym motywem są też okrągłe lampy oraz szklana ścianka.

Zmiany w wyglądzie lokalu rozpoczęły się już w 2018 r. za sprawą stowarzyszenia Traffic Design. Bar zyskał wtedy nową identyfikację. Prace przeprowadzono w ramach trwającego w Gdyni Biennale Sztuki Miejskiej.

fot. Dominika Sobiech

Główne prace przeprowadzono na zewnątrz. Ściany wokół witryn pomalowano na biało. Zamiast starego, pstrokatego szyldu bar ozdobił neon oraz napis “bar mleczny”, który umieszczono na dennicach. Autorami tamtego rozwiązania są Syfon Studio – Ula i Filip Tofile.

źródło: Gdynia.pl

zdjęcia: Dominika Sobiech, Jan Ziarnicki, Rafał Kołsut

Czytaj też: Modernizm | Renowacja | Gdynia | Wnętrza |  Identyfikacja wizualnawhiteMAD na Instagramie

Już w 2018 r. za sprawą członków stowarzyszenia Traffic Design zmienił się zewnętrzny wygląd lokalu. Miejsce ozdobił neon oraz nowe elementy graficzne. Niżej kilka zdjęć wykonanych w 2020 r.

Suwak PRZED i PO:

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły