Bar mleczny Smakosz w Gdyni w nowej odsłonie! [PRZED i PO]

Bar mleczny Smakosz działa w Gdyni od 1961 roku. Jego metamorfozę przeprowadził zespół Traffic Design. Bar zyskał nowy szyld, murale oraz elementy identyfikacji wizualnej.

Smakosz znajduje się w płaskim pawilonie z PRL-u. To wolnostojący budynek położony w dzielnicy Chylonia. Niedawno to kultowe miejsce zyskało nowe oblicze. Zamiast jaskrawej żółtej elewacji i plastikowych banerów z reklamami obiekt zyskał nowy szyld, murale na ślepych ścianach, naklejki oraz plakaty. Wszystkie materiały graficzne zaprojektowali projektanci Traffic Design. Całość zrealizowano przy finansowym wsparciu Miasta Gdynia.

Zespół Traffic Design uwielbia bary mleczne. Stanowią nie tylko ważne punkty gastro w dzielnicach, ale często są kopalnią niezwykłych historii i pełnią ważne funkcje społeczne. Dlatego z pełną zajawką zajęliśmy się Barem mlecznym Smakosz, który działa od 1961 roku w Chyloni – piszą na swoim profilu w serwisie Facebook działacze Traffic Design.

Cieszy nas wprowadzanie dizajnu i promowanie dobrych praktyk projektowych w miejscach, które zwykle nie dysponują ogromnymi budżetami, ale za to są dostępne dla użytkowników niezależnie od zasobności portfela – mówi Monika Domańska z Traffic Design.

Projektantką nowej identyfikacji wizualnej baru mlecznego Smakosz jest Eugenia Tynna, która wspólnie z zespołem Traffic Design wykonała szyld oraz dwa dużej skali murale. Na tych ostatnich dostrzec można jednokolorowe rysunki przedstawiające charakterystyczne warzywa.


Realizacja jest przykładem tego, że nawet przy minimalnych środkach finansowych można osiągnąć optymalny efekt, dzięki któremu zaniedbane miejsce zyskuje zupełnie nową jakość. Bar mleczny Smakosz to kultowe miejsce na mapie Gdyni. Codziennie dostać tam można dwa zestawy obiadowe, które składają się z drugiego dania, zupy i kompotu. Warto tu wpaść latem – bar podaje wtedy sezonowe potrawy takie jak knedle z owocami.

Wcześniej zespół Traffic Design odmienił oblicze baru mlecznego “Słoneczny”. Nasz artykuł o tej metamorfozie znajdziecie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Metamorfoza | Ciekawostki | Gdynia | Restauracja  | Witryna sklepowa | whiteMAD na Instagramie

fot. Rafał Kołsut / Traffic Design

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły