Będą odnawiać stare meble, by przekazać je innym. Oto Krakowska Meblarnia

Krakowska Meblarnia to punkt, w którym można oddać stare meble. Po naprawie przez stolarzy trafią do nowych właścicieli.

Krakowska Meblarnia rozpoczęła działalność 10 czerwca. Zlokalizowana jest na terenie Lamusowni przy ulicy Nowohuckiej 1. Mieszkańcy mogą w ramach tej usługi dać nowe życie dobrym lub lekko uszkodzonym meblom, których sami już nie potrzebują.

Następnie meble odnowią pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie. Stare krzesła, fotele, szafy czy biurka zostaną naprawione, aby mogły zostać przekazane potrzebującym mieszkańcom.

Nasi pracownicy naprawią takie szafy, stoliki, krzesła czy nawet łóżka, które będą mogły później znaleźć dla siebie nowe salony, przedpokoje czy sypialnie. Mebel, który ktoś chce oddać lub wyrzucić, a widzi w nim potencjał, bo jest tylko lekko uszkodzony lub sfatygowany może przywieźć go do Lamusowni i zostawić w Krakowskiej Meblarni – czytamy w komunikacie krakowskiego MPO.

Krakowska Meblarnia


Napraw mebli będą wykonywać pracownicy MPO, których część to wykwalifikowani stolarze. Jeśli ocenią, że dany mebel ma duży potencjał, by służyć kolejne lata to zostanie odnowiony. Takie postępowanie ma wiele plusów. W ten sposób miasto redukuje ilość odpadów i sprawia, że nie są generowane kolejne.

Krakowska Meblarnia działa od poniedziałku do soboty. W dni powszednie od godziny 10 do 18, a w soboty od godziny 7:30 do 18.

Czytaj też: Kraków | Ekologia | Meble | whiteMAD na Instagramie

Krakowska Meblarnia

źródło: UM Kraków

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły