Będzie jak miasto w mieście. Poznajcie Ogrody Geyera w Łodzi 

Ogrody Geyera to projekt kompleksu urbanistycznego w centrum Łodzi, o wielu funkcjach. Rewitalizowane fabryki Ludwika Geyera staną się wkrótce tętniącym życiem centrum, które będzie łączyć w sobie przestrzenie mieszkalne ze strefami kultury, gastronomii i biznesu.

Ogrody Geyera położone są w dobrej lokalizacji. Znajdują się po zachodniej stronie ulicy Piotrkowskiej, w kwartale zamkniętymi ulicami: Wólczańską, Czerwoną i Sieradzką. Kompleks znajduje się na powierzchni 10,5 ha. Autorem koncepcji jest Grupa Kapitałowa Monnari Trade S.A., która odpowiedzialna jest także za prace budowlane. Z kolei za część architektoniczną odpowiadają projektanci z Zespołu Autorskiego Marciniak & Witasiak Architekci. 

Ogrody Geyera mają być odpowiedzią na światowe trendy, w poszanowaniu przeszłości i zabytkowego charakteru miejsca. By w tym pomóc na terenie obiektu powstanie ścieżka dydaktyczna, mająca za zadanie przybliżyć odwiedzającym historię miejsca, ukazując ogromny wpływ Ludwika Geyera na rozwój gospodarczy Łodzi.

W skład kompleksu wejdą wolne tereny inwestycyjne oraz 19 zrewitalizowanych budynków o zabytkowym charakterze. W sumie powstanie blisko 10 tysięcy m kw. wysokiej jakości powierzchni przeznaczonej na mieszkania, handel i usługi.

W strefie mieszkalnej inwestycji powstanie przestrzeń sprzyjająca budowaniu więzi społecznych, przy jednoczesnym zapewnieniu lokatorom poczucia komfortu i niezależności. Sercem Ogrodów Geyera ma być otwarty dla wszystkich plac, na którym będą odbywać się wydarzenia kulturalne, targi streetfoodowe, koncerty, spektakle, pokazy mody i inne imprezy plenerowe. 

By poczuć ducha Ogrodów nie trzeba długo czekać. Już 23 maja 2019 r. na terenie Ogrodów zainaugurowana zostanie Strefa Kibica. Do 15 czerwca tego roku będzie można w niej śledzić przebieg dwudziestego drugiego turnieju miestrzostw świata U-20 w piłce nożnej. Z kolei od 7 czerwca zacznie tam działać klub plenerowy, który ma stanowić nocną odsłonę Ogrodów Geyera.