Będzie jak w Dubaju? Niemcy chcą przebudować molo w Międzyzdrojach. Niestety

Zarządzająca molo w Międzyzdrojach spółka Adler Schiffe chce przebudować nadmorską konstrukcję. Na historycznym molo miałby powstać hotel i pasaż handlowy.

Uwielbiane przez turystów molo w Międzyzdrojach ma zostać przebudowane. Hotel, który miałby powstać na molo w Międzyzdrojach ma mieć 9 tysięcy m kw. powierzchni. Towarzyszący mu pasaż handlowy kolejnych 2,5 tys. m kw. Obie inwestycje posadowione mają być na wodzie, hotel na końcu molo, a pasaż pośrodku. Na tym zapowiadane zmiany się nie kończą. Inwestor, który planuje budowę obiektów kupił też działkę przy ul. Zdrojowej. Działka ta znajduje się na lądzie i powstać na niej ma parking dla aut. Tuż obok planuje budowę części hotelowo-apartamentowej.

Hotel na molo w Międzyzdrojach będzie jedyną taką inwestycją na morzu w Polsce. Pewnie turyści będą przyjeżdżać do Międzyzdrojów, aby go zobaczyć – czytamy w serwisie GS24.pl wypowiedź Piotra Drońskiego z Baszta Nieruchomości, który był pośrednikiem transakcji przy tej inwestycji.

Molo w Międzyzdrojach dzierżawi spółka Adler-Schiffe Polska. Umowę o dzierżawie na 40 lat podpisano w 2006 r. Porozumienie, które spółka podpisała kilka dni temu ma charakter listu intencyjnego, a nie konkretnego planu budowy. Teraz jest czas na zbieranie opinii na temat realizacji takiego obiektu na molo.

Nie jesteśmy deweloperem i sami nic takiego jak hotel czy apartamentowiec nie zbudujemy, ale dzierżawimy molo i od początku byliśmy zainteresowani postawieniem tam hotelu. W 2016 roku jako zarządca mola, otrzymaliśmy odpowiednią decyzję od ministra infrastruktury o możliwości postawienia na molu hotelu i obiektu hotelowo-apartamentowego. To nie było żadną tajemnicą – wyjawił w serwisie GS24.pl Michał Niedziwiecki, pełnomocnik spółki Adler-Schiffe Polska.

Michał Niedziwiecki dodał, że spółka jest po pierwszych rozmowach z inwestorem, a decyzja o budowie może zapaść jeszcze w listopadzie tego roku.


Właścicielem molo w Międzyzdrojach jest Skarb Państwa. Spółka Adler-Schiffe Polska jest jedynie użytkownikiem obiektu. Umowa dzierżawy będzie obowiązywać przez jeszcze 27 lat.

Informację o inwestycji otrzymaliśmy za pośrednictwem facebookowej grupy ArchiAlert. Grupę znajdziecie tutaj. Projekt koncepcyjny kompleksu przygotował architekt Wojciech Kokowski. Hotel, który na wizualizacjach opisany jest jako Twin Towers przypomina nam budżetową wersję architektury Dubaju. Co myślicie o budowie hotelu na molo w Międzyzdrojach? Podzielcie się opinią w komentarzach.

Autor projektu: Wojciech Kokowski

Wizualizacje: Jacek Kokowski