Będzie oazą zieleni. Osiedle Nowe Południe Gdańska

Jego budowa już trwa. Osiedle Nowe Południe Gdańska powstaje w najmłodszej dzielnicy miasta. Jego projekt przygotowali architekci z pracowni Meso Architekci, którzy zaprojektowali osiedle w taki sposób, aby jego centralną część wyłączyć z ruchu samochodowego, gęsto obsadzić zielenią i przekazać ją mieszkańcom. W ten sposób powstanie swego rodzaju park będący atrakcyjnym miejscem do odpoczynku.

Inwestycja realizowana jest w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe przez dewelopera – firmę Domesta. To jedna z 35. dzielnic miasta, którą wyodrębniono w 2018 roku. Obszar ten intensywnie się rozwija i stanowi przeciwwagę dla gęsto zabudowanego śródmieścia. Jego atutem jest bardzo dobre skomunikowanie z centrum Gdańska, Sopotem i Gdynią, a z drugiej strony z Pruszczem Gdańskim, Starogardem i Tczewem. Innym – wszechobecna zieleń. To swego rodzaju południowa brama Gdańska.

W ostatnim czasie, Orunia Górna-Gdańsk Południe jest jedną z bardziej rozwijających się dzielnic Gdańska. Powstają nowe osiedla, rozbudowywana jest też jej infrastruktura. W chwili obecnej trwa m.in. budowa ronda u zbiegu ulic Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej, planowane są kolejne prace. Dodatkowo na terenie dzielnic Orunia Górna-Gdańsk Południe, Ujeścisko-Łostowice oraz Jasień powstanie Park Południe, który będzie miał aż 77 hektarów powierzchni. Umożliwi on aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Te i inne inwestycje sprawiają, że Gdańsk Południe staje się ciekawą alternatywą do zamieszkania – mówi Przemysław Maraszek, prezes zarządu Domesta.

Osiedle projektu pracowni Meso Architekci powstaje na obszarze o powierzchni powyżej 3,6 ha i zlokalizowane jest w obrębie ulic: Starogardzkiej, Borkowskiej i Kazimierza Wielkiego. Projekt zakłada budowę dziesięciu niewielkich budynków. Budowa pierwszego z nich już trwa.

Głównym założeniem projektu było stworzenie osiedla kompletnego. Zależało nam na stworzeniu miejsca, w ramach którego jego przyszli mieszkańcy będą mogli bezpiecznie spędzać wolny czas jak i szybko załatwić potrzebne sprawy. Na terenie osiedla obok przestrzeni mieszkalnej powstaje też część usługowa  – mówi Michał Marszal z Pracowni Meso Architekci.

Projekt realizowany jest w duchu idei 15-minutowego miasta. To znaczy, że mieszkańcy osiedla większość podstawowych potrzeb będą mogli załatwić bez konieczności poruszania się autem do centrum. Wystarczy im krótki spacer czy przejażdżka rowerem. Koncepcję miasta 15-minutowego stworzył Carlos Moreno, profesor paryskiej Sorbony. Bliskość sklepów czy lokali usługowych “pod ręką” pozytywnie wpływa na jakość życia mieszkańców, którzy po prostu oszczędzają czas.

Mieszkańcy osiedla, wolny czas będą mogli na terenach wspólnych, które powstaną w centralnej części osiedla. Ważnym aspektem Nowego Południa było stworzenie wewnętrznej strefy wolnej od ruchu kołowego. To przestrzeń idealna na spacery i spotkania na świeżym powietrzu. Projekt zakłada stworzenie zielonej enklawy i posadzenie 500 drzew. Dodatkowo zbudowane zostaną place zabaw i strefy odpoczynku. Atrakcją będzie też zabawka wodna. Całość uzupełnią minimalistyczne meble.


Jestem przekonany, że dzięki swojej lokalizacji, bezpiecznym przestrzeniom jak i zapewnieniu szybkiego dostępu do oferty handlowo-usługowej Nowe Południe stanie się ważnym punktem na mapie Gdańska i będzie godnym reprezentantem południowej części miasta – dodaje architekt Michał Marszal.

Budowa pierwszego z budynków już trwa. To liczący pięć pięter kameralny blok z 42 mieszkaniami. Inwestor przygotował tutaj lokale o zróżnicowanej wielkości. 

Najmniejsze to kawalerki o powierzchni od 27,94 do 28,26 m kw., kolejne to mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 35,12 do 47,03 m kw. – wylicza Marta Apanowicz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Domesta – Największymi są mieszkania trzypokojowe o powierzchni 61,29 m kw. Ceny na Nowym Południu zaczynają się już od 274 tys. zł.

Dostępne mieszkania można znaleźć na stronie klikając TUTAJ. Deweloper zamieścił tam wirtualną makietę 3D, która ułatwia wybranie idealnego miejsca do życia. Przyszli lokatorzy mają też możliwość zakupu miejsca postojowego naziemnego lub w garażu, a także komórki lokatorskiej.

Oferta Nowego Południa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych Klientów. Do skorzystania z niej zachęcają atrakcyjne ceny, lokalizacja inwestycji i sam projekt. Z naszych badań wynika też, że jednym z motywatorów zakupu mieszkania w Domeście jest wysoki standard wykończenia naszych mieszkań. Dodatkowo kupując mieszkanie na jednej z naszych inwestycji, klient otrzymuje gwarancję niezmienności ceny, a także objęcie zakupionego lokalu programem Gwarancja plus, która obejmuje m.in. bezpłatny przegląd mieszkania po roku od jego odebrania – dodaje Tomasz Kuchta, dyrektor finansowy dewelopera Domesta.

Więcej o osiedlu można przeczytać na oficjalnej stronie www.domesta.com.pl/nowe-poludnie.

źródło: DOMESTA (www.domesta.com.pl)

Czytaj też: Osiedle | Place, Skwery, Parki  | Gdańsk | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły