Betonowa chatka na skraju lasu. Zbudował ją miłośnik whiskey

O takim miejscu marzy każdy mieszczuch. Nietypowy dom powstał w miejscowości Delaplane w stanie Virginia w Stanach Zjednoczonych. Chatka zbudowana została na skraju lasu, powstała po to, by celebrować chwile z bliskimi.

Dom zaprojektowali architekci z pracowni Greenspur, którzy słyną z projektowania niewielkich budynków, które w formie domków letniskowych pozwalają właścicielom odpocząć od zgiełku miasta. W takim duchu powstał ich projekt “Lost. Whiskey Cabin”.

Dom ma formę małego pawilonu. Architekt zaprojektował go z wykorzystaniem żelaznych ram, które trzymają betonową bryłę. Chatka usytuowana została na zboczu i ma wysunięty taras, który unosi się już nad ziemią. Na końcu tarasu zamontowano siatkę – można się na niej położyć i podziwiać krajobraz regionu. Całość ma liczne przeszklenia – to celowy zabieg, umożliwiający podziwianie przyrody przebywając w środku.


Wnętrze budynku jest wręcz ascetyczne. Głównym elementem jest tutaj modułowy mebel, który raz jest wielkim stołem, a innym razem w zaledwie kilka chwil zmienia się w duże łóżko. Tuż za nim ukryta została mała łazienka. Po bokach umieszczono palnik gazowy, a z drugiej strony mały zlew. W centralnej części umieszczony został kominek. Nie jest to zatem typowy letniskowy domek. Architekci mieli stworzyć miejsce, w którym właściciele mogą spędzić 1-2 dni, dlatego chatka na skraju lasu jest wyposażona w ograniczony sposób. Główną atrakcją są tutaj przyroda i… spokój.

Czytaj też: Brutalizm  | Ciekawostki | Beton | Domek letniskowy

źródło: GreenSpur