Betonowy plac na Bielanach zmienili w skwer. Oto Integrator w Warszawie

Jego budowę zapowiedziano kilka miesięcy temu. Skwer Integrator powstał na terenie u zbiegu ulic al. Zjednoczenia i ul. Kasprowicza. Inwestycję zrealizował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, a wykonawcą była firma BIOSFERA.

Podczas prac zdjęto część płyt, których miejsce zastąpiono zielenią. Obecnie zakończył się I etap prac, ale ze skweru można już korzystać. W sumie usunięto ponad 800 m kw. starej nawierzchni.

Na skwerze Integrator powstały cztery rabaty, w których posadzono byliny, rośliny cebulowe oraz krzewy drzewiaste. Te pierwsze to między innymi śmiałki darniowe, dziewanny ogrodowe, płomyki kanadyjskie czy odętki wirginijskie z kolei krzewy drzewiaste to świdośliwy Lamarcka.

Teren skweru zazieleni się również dzięki tulipanom ‘Flaming Flag’, narcyzom olbrzymim i cebulicom syberyjskim. Przed wejściem do stacji metra Stare Bielany postawione zostały dwie donice z krzewami drzewiastymi, a na istniejącym trawniku założona została rabata z bylin i traw.

Tak miejsce wyglądało PRZED przebudową:

Tak miejsce wyglądało PRZED przebudową

W następnym etapie prac zaplanowaliśmy zmianę przestrzeni przed Bielańskim Integratorem Przedsiębiorczych na bardziej atrakcyjną, zieloną i dostępną. Na powierzchni niemal 500 m2 pojawią się krzewy, byliny i trawy ozdobne. Obecnie trwają prace projektowe. Zakończenie prac budowlanych planujemy w ciągu 12 miesięcy – informuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Skwer realizuje nasza jednostka w ramach współpracy z Urzędem, który przekazał większą część środków przeznaczonych na tę inwestycję.

źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Czytaj też: Place, Skwery, Parki  | Zieleń | Ekologia | Warszawa | whiteMAD na Instagramie

Skwer PO zakończonych pracach:

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły