Głośnik sterowany ruchem

Ten sześciokątny, ceramiczny głośnik zaprojektowała fińska firma Unmonday. Urządzenie może łączyć się z podobnym sprzętem w sposób bezprzewodowy. Specjalny system zadba, aby automatycznie wykryć ustawienia i prawidłowo skonfigurować połączenie. Minimalistyczna obudowa białego modelu 4.3 jest wykonana z ceramiki vitro. Posiada jedno wejście zasilające, ręcznie wykonywaną osłonę oraz umieszczony z tyłu włącznik.

Jedno urządzenie oferuje dźwięk w jakości mono. Jednak gdy w pobliżu znajdzie się drugi głośnik, urządzenia zaczynają działać razem emitując dźwięk w stereo. Można połączyć nawet pięć głośników i w ten sposób zyskać dobrej jakości dźwięk przestrzenny.

Urządzeniem można sterować obracając nim w różne strony.  Kiedy chcemy nasz głośnik wyłączyć, musimy przechylić go na przednią część. Jak twierdzi jeden z projektantów Jukka Nieminen głośnik powstał z potrzeby stworzenia czegoś bezprzewodowego i elastycznego w użytkowaniu, zapewniając przy tym dobry design i jakość dźwięku.

Głośnik z powodzeniem współpracuje z iPhonem, iPadem lub komputerem Mac za pomocą technologii AirPlay. Istnieje też wejście mini jack dzięki czemu do głośnika podłączymy nawet starsze urządzenia. Wbudowana bateria zapewni do ośmiu godzin ciągłego grania. Model 4.3 można kupić w sklepach Apple w Europie i Azji. (mc)