Biała Perła w Siennej. W Sudetach powstanie nowoczesny hotel!

Architekci Q2Studio stanęli przed kolejnym wymagającym zadaniem — mieli zaprojektować obiekt hotelowy, oferujący gościom atrakcyjny widok na stok narciarski, a przy tym zachowa nowoczesny charakter i przejrzysty układ funkcjonalny.

Celem prac projektowych było nie tylko stworzenie wysoce efektywnego budynku hotelowego, ale przede wszystkim nowego, rozpoznawalnego symbolu dla dynamicznie rozwijającego się Resortu Czarna Góra. Ważnym aspektem była też ekspozycja budynku umożliwiająca mieszkańcom hotelu widok na stok narciarski.

Działka projektowa, z którą przyszło się mierzyć architektom Q2Studio, mieści się tuż przy centralnym wyciągu ośrodka sportowego – Lux Torpeda. Nieregularny, trójkątny kształt inwestycji powstał w wyniku ukształtowania terenu – z dwóch stron działka otoczona jest górskimi strumieniami, a z trzeciej – terenem leśnym.

Przystępując do projektu, poszukiwaliśmy formy, która najefektywniej wykorzysta walory działki, jej nasłonecznienie, potencjał widokowy czy metraż. Ostatecznie postawiliśmy na pięciokondygnacyjny budynek, który umieściliśmy na planie trójkąta równoramiennego.

Projekt zakłada, że obiekt będzie zlokalizowany tak, aby był widoczny w górskiej dolinie. Jego dynamiczny narożnik będzie wyrastał tuż przy drodze dojazdowej, tworząc w tym miejscu dominantę. Drugi z narożników zostanie skierowany w stronę stoku narciarskiego, co zagwarantuje gościom hotelowym doskonały widok na góry.

Chcieliśmy, aby charakter dynamicznej i wyrazistej bryły został dodatkowo wydobyty przez zaoblone narożniki i delikatne, rzeźbiarskie cofnięcia elewacji na wyższych kondygnacjach.

Zewnętrzny wygląd budynku zostanie dodatkowo zdefiniowany przez panoramiczne przeszklenia pokoi hotelowych oraz pasy międzykondygnacyjne z białego szkła. Zastosowane środki pozwolą uzyskać delikatny i elegancki obiekt hotelowy, który idealnie wkomponuje się w górski krajobraz.

Hotel będzie posiadał przejrzysty układ funkcjonalny, który został oparty na centralnie położonym rdzeniu z komunikacją i techniczno-gospodarczą częścią budynku. Rdzeńzostanie otoczony przez korytarz hotelowy umożliwiający dostęp do wszystkich apartamentów i pokoi.

W obiekcie zostały przewidziane pojedyncze pokoje hotelowe z łazienką, apartamenty: dwupokojowe oraz premium. Jednostki mieszkalne o najwyższym standardzie zostanązlokalizowane w narożnikach budynku, by odwiedzający goście mogli cieszyć sięprzestrzenią z panoramicznym przeszkleniem umożliwiającym podziwianie otaczającego krajobrazu.

Strefa wejściowa do budynku zostanie zlokalizowana od strony południowej. Przestrzenny plac wejściowy umożliwi swobodny podjazd autobusu i łatwy dostęp do rozciągającego sięwzdłuż całej elewacji lobby wraz z barem i strefą recepcji. W podziemnej części budynku powstanie narciarnia z wyjściem umożliwiającym bezpośrednie dojście do wyciągu narciarskiego oraz dwukondygnacyjny parking podziemny dla gości hotelowych. Z kolei na dachu budynku został przewidziany taras widokowy z komfortową strefą wypoczynkową, w której goście będą mogli regenerować siły w krystalicznie czystym górskim powietrzu.

Projekt hotelu Biała Perła powstał przy użyciu prostych środków, które nadały mu szlachetnego i minimalistycznego charakteru. Nietypowy rzut i dynamiczna bryła powodują, że powstała niebanalna i zapadająca w pamięć architektura, która z powodzeniem może zostać wizytówką Resortu Czarna Góra.

 

Obiekt: Biała Perła (Sienna, Polska)
Inwestor: Spółka Czarna Góra Apartamenty
Projekt architektoniczny: Q2Studio
Wizualizacje: BLOK Studio
Materiały: Q2Studio

źródło: materiały prasowe

Strona główna