Biała wieża z mieszkaniami w centrum Łodzi

Budynek zrealizować chce firma KB Development. Koncepcyjny projekt przygotowali architekci z pracowni MAKAA. Biała wieża ma zostać zbudowana w atrakcyjnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Narutowicza.

Jak informuje serwis Łódź.pl, inwestycja ma zostać zrealizowana na bazie specustawy „lex deweloper”. Atrakcyjna działka przy ul. Sienkiewicza i Narutowicza miała już zostać zabudowana wcześniej. Już w 2021 roku planowano tam budowę budynku o funkcji hotelowej, którego ważnym elementem będzie elewacja w formie drewnianych żyletek. Jego projekt również przygotowali architekci z pracowni MAKAA, a koncepcję prezentowaliśmy w artykule TUTAJ.

Tym razem plan zakłada budowę apartamentowca z 64 mieszkaniami. Projekt nosi nazwę “N/S” i ma mieć 14 kondygnacji. Przepisy dopuszczają w tym miejscu budowę nie wyższą niż 70 m. Niestety nie wiemy, jaka będzie dokładna wysokość nowego budynku.

Budynek ma powstać na narożnej działce przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sienkiewicza, fot. Google

Wrażenie robią wizualizacje. Przedstawiony budynek ma intrygującą formę kształtem zbliżoną do piramidy i białą elewację, którą tworzą loggie z tarasami. Na znacznej powierzchni wystające elementy ozdobione są zielenią. Ta ostatnia pojawi się w donicach. Co ciekawe, na ostatnich kondygnacjach tarasy mają wręcz tonąć w zieleni, a planowana powierzchnia biologicznie czynna ma stanowić 30 procent powierzchni inwestycji. Standard mieszkań ma rosnąć wraz z wysokością. Parter budynku zajmą lokale handlowo-usługowe i garaże.

Czy budynek powstanie? O tym zdecydują miejscy radni, którzy muszą wydać zgodę. Dopiero wtedy inwestor będzie mógł rozpocząć procedurę wydania stosownych zezwoleń na budowę.

źródło: łódź.pl (www.lodz.pl)

Czytaj też: Łódź | Miasto | Elewacja | Wieżowiec | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Tak miejsce wygląda obecnie:

fot. Google

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły