Jak w białej kostce. Latający dom w Korei [ZDJĘCIA]

To jeden z najdziwniejszych jednorodzinnych domów, jakie przedstawialiśmy. Niezwykły dom “Flying House” zbudowany został w Korei Południowej, jego forma ma wyrażać zamiłowanie do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Budynek znajduje się na przedmieściach Seulu. Jego projekt powstał w koreańskiej pracowni Iroje Kimhyoman. Architekci zaproponowali, aby na dość zaniedbanej działce w pobliżu lotniska zbudować gmach, którego forma pozwoli określić go mianem domu latającego. To za sprawą nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym dom w Korei zyskał powyginany dach, którego kształt przypomina uniesiony przez podmuch wiatru balon.

Powstała bryła wyglądem przypomina rozerwaną kostkę. Budynek otaczają grube, białe ściany, które w kilku miejscach posiadają szczeliny. Przechodząc przez nie można się dostać bezpośrednio do ogrodu. Dopiero tutaj zaczyna się magia.

dom w Korei


Ogród zaprojektowano niemal na całej powierzchni. Oprócz tradycyjnej zieleni na poziomie ulicy powstały też zielone ścieżki po bokach, które prowadzą na taras widokowy na dachu. Ciekawie prezentuje się też niewielki, biały domek, który osadzony został przy jednym z narożników.  Dzieci mogą tutaj bawić się w chowanego, a dorośli odpoczywać przy filiżance herbaty.

We wnętrzu odnajdzie się chyba każdy fan modernistycznej architektury. Królują tutaj szarości, beton i minimalistyczne rozwiązania. Kontrastem dla stonowanych barw jest zieleń ogrodu.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Japonia | Minimalizm

zdjęcia: irojekhm.com