Biały dom w Łomiankach. Ma 160 metrów kwadratowych.

Biały dom w Łomiankach ze spadzistym dachem i tarasem powstał w podwarszawskiej miejscowości. Można by pomyśleć: jeden z wielu. Ale w tym przypadku nie ma mowy o banale. Nietypowa bryła z charakterystycznym wielospadowym białym dachem i rzadko spotykany układ uwzględniający atrium sprawiają, że zdecydowanie wybija się on na tle lokalnej zabudowy.

Powierzchnia tego jednorodzinnego domu faktycznie nie jest duża – 160 m2, ale jego forma na tyle niespotykana – za sprawą oryginalnego dachu oraz atrium – że trudno szukać dla niej tradycyjnych odniesień. Wielospadowy dach wykończony membraną, od strony wejścia do budynku od razu przykuwa wzrok podwójnym spadem białej elewacji, stanowiąc imponujące zwieńczenie realizacji.


Poniżej znajdują się nie mniej efektowne przestronne przeszklenia, co powoduje, że budynek dzieli się wizualnie na dwie poziome strefy: otynkowane na biało piętro i transparentny dół. Biały dom w Łomiankach zaprojektowali architekci z pracowni Moomoo Architects.

O architektach:
Moomoo to polska pracownia architektoniczna założona przez Jakuba Majewskiego i Łukasza Pastuszka. “Zostaliśmy uznani za jedno z 30 najlepszych biur architektonicznych na świecie. ARCHITECTS DIRECTORY WALLPAPER 2009 Realizowane projekty wykonawcze w ścisłej kooperacji z wykwalifikowaną kadrą projektantów branż budowlanych. Międzynarodowe doświadczenie pozwala na realizację wszelkich projektów prywatnych, usługowych i mieszkaniowych w Polsce i na świecie.” – czytamy na stronie architektów

Czytaj też: Architektura | Dom jednorodzinny | Polska | Polscy projektanci | Minimalizm

 

Lokalizacja: Łomianki, Polska
Data projektu/ realizacji: 2012/ 2018
Powierzchnia: 160 m2
Zespół projektowy:Jakub Majewski, Łukasz Pastuszka, Bartłomiej Skowronek, Robert Dziki, Katarzyna Leśniewska

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły