Biały pawilon w Wietnamie. Jest hipnotyzujący! 

Wspaniały krajobraz, ponad 2 tysiące drewnianych elementów oraz pomysł. Te trzy elementy razem dały niesamowity efekt! Poznajcie biały pawilon na niewielkiej wietnamskiej wyspie! 

Pawilon nazwany Module+ powstał dzięki architektom z biura Nguyen Khac Phuoc Architects. Celem architektów było przyciągnięcie turystów i stworzenie dla nich miejsca, w którym będą mogli na chwilę przystanąć i podziwiać okoliczny krajobraz. Miejscem, które wybrali, jest niewielka wyspa na jeziorze Dap Cau Cau. Okolica ta słynie z malowniczych plantacji herbaty, a także łagodnych zboczy powoli zsuwających się do jeziora.


Do wykonania pawilony architekci wykorzystali wymyśloną przez siebie technikę łączenia drewnianych krzyży. Dzięki takiej konstrukcji budynek jest lekki i prosty w montażu, a jego fasada zyskała piękną ażurową formę. Co ciekawe, doi stworzenia jednego tego typu pawilonu, architekci wykorzystali aż 2000 specjalnie przyciętych desek. Całość została pomalowana na biało, dzięki czemu budynek kontrastuje z zielenią roślin.