Białystok. Zabytkowy areszt z czasów carskich zmieni się w hotel.

Takie projekty szczególnie szanujemy. Po pierwsze ze względu na fakt, że spory fragment zabytkowej architektury w Białymstoku odzyska swój blask, ale także dlatego, że inwestycja będzie spełniała wszystkie standardy poszanowania tradycji i historii tego miejsca! 


Mowa tu o XIX-wiecznych koszarach carskiego Mariampolskiego Pułku Huzarów. Mieszczą się one przy ulicy Depowej w Białymstoku. Obecnie teren przejął inwestor Grupa Arche, która znana jest z rewitalizacji i adaptacji zabytkowych obiektów. Wcześniej należały one do Agencji Mienia Wojskowego. Według planów inwestora na terenie białostockiego aresztu i koszarów powstanie elegancki obiekt pełniący funkcje gastronomiczno-konferencyjną oraz hotelową.


Projekt zakłada rewitalizację czterech budynków koszarowych pod funkcje gastronomiczno-konferencyjne oraz budowę trzykondygnacyjnego obiektu hotelowego, który będzie nawiązywać do historycznej zabudowy. Po ukończeniu prac, hotel zaoferuje swoim klientom ponad 200 pokoi w standardzie od 3 do 4 gwiazdek. W danym areszcie powstanie dodatkowe 6 pokoi, które będą oferować wyższy standard! 

źródlo: https://arche.pl