Biblioteka Kraków wystartowała ze zbiórką książeczek po ukraińsku

Akcje wspierania najmłodszych uciekających z Ukrainy trwają w całej Polsce. Dołączyła do nich Biblioteka Kraków, która zamierza stworzyć specjalne miejsce spotkań dla ukraińskich dzieci. Instytucja zachęca do przekazywania wydawnictw w języku ukraińskim oraz materiałów plastycznych.

Krakowska inicjatywa rozpoczęła się w Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. – Szczególnie mocno tulimy naszych ukraińskich przyjaciół i przypominamy o naszej zbiórce literatury dziecięcej w języku ukraińskim i materiałów plastycznych do warsztatów – poinformowała Biblioteka Kraków. Jak dodają pracownicy miejskiej biblioteki, chcą stworzyć miejsce bezpieczne, przyjazne i spokojne dla najmłodszych z Ukrainy – Szczęśliwy Zakątek.

Książki i materiały można przynosić oraz przesyłać do filii nr 8 (ul. Brodowicza 1) oraz filii nr 3 (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3).

Więcej informacji:
tel. 517 377 207
e-mail: ukraina@biblioteka.krakow.pl

Od kilku dni nasza redakcja solidaryzuje się z Ukrainą w obliczu wojny rozpętanej przez Rosję. Publikujemy treści wspierające Ukrainki i Ukraińców. Informujemy o ich twórczości, talentach, osiągnięciach i wsparciu płynącym z całego świata. Pełną listę artykułów wspierających Ukrainę w tych trudnych chwilach znajdziecie pod tagiem #SolidaritywithUkraine

Czytaj też: #SolidaritywithUkraine | Wydarzenia  | Ukraina  |

źródło: www.biblioteka.krakow.pl 

Tekst: Tomasz Kobylański

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły