Biedronka przecenia żywność z krótkim terminem ważności o 50 proc. 

Takie inicjatywy bardzo cenimy. Biedronka przecenia żywność z krótkim terminem ważności aż o 50 proc. Dzięki temu ograniczy marnowanie pożywienia, a klienci będą mogli kupować wysokiej jakości produkty w znacznie niższych cenach.

Według zapowiedzi Biedronki pilotażowy program ma dotyczyć takich produktów jak mięso, ryby, produkty mleczne, czy produkty z chłodni, którym kończy się data ważności. W programie weźmie udział 136 sklepów z sześciu województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, lubuskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

„Program przecen żywności z bliskim terminem do spożycia o 50 proc. to nasz nowy test i będziemy uważnie obserwować zainteresowanie klientów taką formułą. Liczymy, że dzięki niej jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z doskonałej jakości produktów spożywczych Biedronki w bardziej okazyjnych cenach. Jednocześnie razem z klientami będziemy mogli dołożyć kolejną cegiełkę w naszym systemie ograniczania marnowania żywności” – mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepu w sieci Biedronka.


Produkty, które będzie można kupić w niższej cenie oznaczone zostaną specjalną nalepką z napisem „-50% Szanujemy żywność”.  Już od 2016 roku Biedronka działa na polu przeciwdziałania marnowaniu żywności. W 2019 roku 1639 sklepów Biedronka z całej Polski współpracowało z ponad 80 Organizacjami Pożytku Publicznego w tym Bankami Żywności, diecezjalnym i archidieciezjalnym Cartitas, a także lokalnym organizacjami, ale którym przekazało niesprzedaną, nadającą się do spożycia żywność. Następnie te organizacje przygotowały dla potrzebujących paczki bądź posiłki w jadłodajniach.

Warto dodać, że nie tylko Biedronka przecenia żywność z krótkim terminem ważności. System ten sprawdził się już w wielu krajach w Unii Europejskiej, a do akcji chętnie dołączają kolejne sieci takie jak Lidl, Auchan, czy Kaufland. 

Czytaj też: Sklep | Polska | Ciekawostki | Ekologia

Biedronka przecenia żywność