Biedronka wprowadza program skupu szklanych butelek. 50 groszy za sztukę

To obecnie największa sieć handlowa w Polsce. Biedronka poinformowała, że uruchamia program skupu szklanych butelek pięciu marek piw. Za oddaną butelkę można dostać 50 groszy. Dużym ułatwieniem jest brak konieczności posiadania paragonu.

Szklane butelki można oddawać w 3150 sklepach Biedronka w całej Polsce. Sieć przyjmuje butelki takich producentów jak: Żywiec Jasne Pełne, Warka Classic, Harnaś Jasne Pełne, Namysłów Pils i Kasztelan Niepasteryzowane o pojemności 500 ml.

Klient, aby odzyskać kaucję nie będzie musiał mieć paragonu. Kaucję można odzyskać na dwa sposoby. Bez paragonu – kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka do wykorzystania w ciągu 100 dni. Z paragonem sieci Biedronka – kaucja zostanie wypłacona gotówką.

Biedronka prowadzi szereg działań prośrodowiskowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na szerokie udostępnienie i przyjmowanie zwrotnych butelek po piwach dla wybranych produktów. Do zwrotu nie potrzeba nawet dowodu zakupu, w związku z tym liczymy, że klienci przekonają się do tego rozwiązania. Dzięki skali naszej firmy wprowadzamy jeden z najwygodniejszych w Polsce systemów zwrotu butelek zwrotnych 500 ml – mówi Marta Walkiewicz, kupiec odpowiedzialna za ofertę piw w sieci Biedronka.


Warto zwrócić uwagę, że w 2021 roku w sklepach Biedronka Polacy kupili aż 71,5 mln butelek trzech najpopularniejszych piw. Oznacza to, że tylko w 2021 roku łączna wartość kaucji butelek w Biedronce wyniosła nieco ponad 35 milionów złotych.

Czytaj też: Ekologia | Szkło | Sklep | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Biedronka