Big Boy Building w Gdańsku. Miał mieć 202 metry, będzie 99 metrów!

Big Boy Building w Gdańsku miał mieć początkowo 200 metrów wysokości. Wysokościowiec Big Boy Building ma powstać w dzielnicy Przymorze Wielkie, zlokalizowany przy ulicy Dąbrowszczaków. Budowa obiektu ma się zakończyć w 2023. Ze względu na spadek popytu na mieszkania, inwestor zdecydował zredukować ilość pięter, a wysokościowiec, docelowo będzie miał 99 metrów wysokości. 

O budowie wysokościowca na działce przy ul. Lecha Kaczyńskiego (wcześniej Dąbrowszczaków) mówi się już od ponad 15 lat. Początkowo inwestor planował wybudować tu ponad 200 metrowy wieżowiec, który łączyłby funkcje mieszkalne i usługowe. Warto zaznaczyć, że gdyby Big Boy Building w Gdańsku osiągnął początkowo planowaną wysokość 202 metrów, byłby najwyższym obiektem w północnej Polsce, deklasując biurowiec Olivia Star (156 m), czy apartamentowiec Sea Towers (125 m).


Ostatecznie w wyniku spadku zainteresowania na mieszkania i apartamenty, inwestor zdecydował zredukować rozmiary budynku, planując budowę 99-metrowego apartamentowca. Wieżowiec, który kształtem ma przypominać żagiel ma powstać w dzielnicy Przymorze Wielkie, przy ulicy Dąbrowszczaków. W najbliższej okolicy stoją gmach Karawela i osiedle Horyzont oraz budowany jest zespół budynków Droga Zielona. Inwestor, firma Hossa, uzyskał już pozwolenie na budowę i może rozpocząć realizację wysokościowca. W wieży znajdą się mieszkania i hotel.

Według najnowszego projektu wieżowca Big Boy Building w Gdańsku będzie miał 29 kondygnacji o łącznej powierzchni 24 750 metrów kwadratowych. Budynek zaoferować ma na poziomach od 1 do 9 pokoje hotelowe, natomiast powyżej apartamenty.

To nie jedyny wieżowiec, który powstanie w najbliższych latach w Gdańsku. Niedawno pisaliśmy o białym wysokościowcu (120 metrów), który zaprojektowali architekci z pracowni Grupa 5 Architekci. Przeczytacie o nim TUTAJ: JEST PIĘKNY. BIAŁY WIEŻOWIEC W GDYNI OD GRUPA 5 ARCHITEKCI 

źródło: trojmiasto.pl / www.hossa.gda.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Gdańsk | Wieżowiec | Apartament | whiteMAD na Instagramie