Bird Buddy. Karmnik dla ptaków z ukrytą kamerą!

Bird Buddy to jeden z wielu gadżetów technologicznych zaprezentowanych na tegorocznych targach CES 2023. Karmnik z ukrytą kamerą pozwala na zdalną obserwację ptaków odwiedzających nasz ogród. Prosta, niewielka kamerka przekazuje obraz w czasie rzeczywistym co sprawia, że w każdym momencie możemy zajrzeć co dzieje się w przydomowym paśniku. To jednak nie wszystko! 

Bird Buddy poza wspomnianą wcześniej kamerą oferuje w cenie dostęp do dedykowanej aplikacji, która poinformuje właściciela karmnika o nowym gościu w karmniku. Co więcej, aplikacja umożliwi zapisanie nagrania lub zdjęcia ptaka, a następnie umożliwi jego udostępnienie w sieciach społecznościowych. Kamerka ma wbudowany takze mikrofon, który pozwala nagrać śpiew ptaków.


Prawdopodobnie najciekawszą funkcją Bird Buddy jest fakt, że za pomocą sztucznej inteligencji, aplikacja rozpozna ptaka, który wylądował w karmniku, podając jego nazwę gatunkową, a także krótką notkę na temat zwierzaka. Karmnik z ukrytą kamerą występuję w dwóch wersjach. Tańsza wersja wyposażona jest w kabel, który należy podłączyć do kontaktu, natomiast droższa z zamontowanymi na dachu panelami fotowoltaicznymi pozwala na montaż z dala od źródła energii. Warto również zaznaczyć, że Bird Buddy powstało w całości ze środków zgromadzonych w ramach crowdfundingu i zalicza się do czołówki TOP 1% projektów, które najszybciej zgromadziły wymagane środki.

Obecnie na stronie producenta można składać zamówienia w przedsprzedaży. Ceny wahają się w standardzie od 199 do 245 dolarów. Za solarny dach należy dopłacić kolejne 70 dolarów. Pełen cennik znajdziecie tutaj: https://mybirdbuddy.com/collections/

źródło: https://mybirdbuddy.com 

Czytaj też: Technologia | Zwierzęta | Ekologia | Place, Skwery, Parki  | whiteMAD na Instagramie