Biuro firmy Livesport. Wnętrze zaprojektowali architekci Studio Reaktor

Biuro firmy Livesport znajduje się w Pradze w Czechach. Przestrzeń biurową zaprojektowali architekci z czeskiej pracowni Studio Reaktor.

Livesport to firma z branży technologicznej. Projektując wnętrze architekci chcieli opracować nowy koncept biurowy, który będzie symbolizował futuryzm i precyzję. Istota tej firmy, która przetwarza dane z całego świata, tkwi w filozofii wnętrz jej biur. Kształt szóstego piętra określa forma budynku. Środek ciężkości znajduje się w Atrium.

Pomieszczenia biurowe rozlokowane zostały dookoła. Plan parteru nawiązuje do tarczy zegara. Przestrzeń podzielona została na trzy funkcjonalne części. Wiele tu miejsc do pracy typu open space, ale są też klasyczne sale do prowadzenia spotkań. Najbliżej centralnego atrium znajduje się otoczony zielenią fragment przeznaczony do wypoczynku – to najchętniej odwiedzana część biura, która służy to relaksu.

Kolejna strefa, która sprzyja nawiązywaniu relacji między pracownikami umieszczona została przy aneksie kuchennym. Część ta przypomina tradycyjną kawiarnię. Co ciekawe, rosną tu zioła, z których pracownicy mogą korzystać. Niektóre rośliny są ozdobne, jednak większość gatunków jest jadalna, to między innymi tymianek, mięta i melisa.

Livesport


Chcąc uatrakcyjnić przestrzeń projektanci świadomie podchodzili do wyboru zastosowanych materiałów. Dlatego w biurze pojawiły się szorstkie w odbiorze stoły konferencyjne z miedzi i mosiądzu. Blachy, z których wykonano blaty były wcześniej zanurzane w kwasie, wypalane i drapane szczotką.

Czytaj też: Biuro | Modernizm | Minimalizm | Czechy | whiteMAD na Instagramie

Biuro Livesport – fot. BoysPlayNice, www.boysplaynice.com