Biuro inspirowane statkami kosmicznymi. Jest po prostu piękne!

Biura to już nie tylko miejsca pracy, których jedyną funkcją jest praktyczność. Pracodawcy już dawno dostrzegli potencjał drzemiący w architekturze wnętrz, w których przychodzi nam pracować. Dobrze zaprojektowane stanowisko pracy to zadowolony pracownik. Zadowolony pracownik to bardziej wydajny pracownik. Z tego założenia wyszli projektanci nowej siedziby Bakken & Bæck’s!

Nowa siedziba firmy Bakken & Bæck’s powstała w Oslo. Projekt jej wnętrza powstał w prestiżowym skandynawskim studio Kvistad, które zaproponowało całkowitą zmianę wizerunku biura. Ich pomysł polegał na stworzeniu subtelnego połączenia między tradycyjnym, prostym stylem skandynawskim, a futurystycznym minimalizmem. 


Proste geometryczne formy zostały pomalowane w tych samych odcieniach. Są tu pomieszczenia, gdzie meble, ściany i podłogi są w identycznych tonacjach barw. Krawędzie niektórych z nich pokryto kontrastującymi kreskami, które nadają kształtom lekkości i dodają charakteru. Architekci zaznaczają, że inspiracją były dla nich statki kosmiczne z filmów science-fiction, w których roi się od jednokolorowych kapsuł i śluz.