Tak się pracuje w wieżowcu Warsaw Spire. Biuro od Massive Design

Architekci z pracowni Massive Design stanęli przed trudnym zadaniem. Musieli zaprojektować biuro, do którego przeniosą dwie spółki giełdowe, zlokalizowane do tej pory w dwróch różnych warszawskich biurowcach. Ich nowa siedziba w wieżowcu Warsaw Spire jest już gotowa.

Projektanci mieli stworzyć przestrzeń, która będzie nowoczesna i elegancka dlatego tak ważny był trafny dobór materiałów wykończeniowych. Również ważna  była lokalizacja samego biura na 35 piętrze wieżowca.

Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby sprzyjało pracy zarówno indywidualnej, jak i w kilkuosobowych zespołach. Powstały modularne sale konferencyjne, w których można organizować kameralne spotkania i prezentacje dla kilkudziesięciu osób.

W przestrzeni wejściowej biura znajduje się również wydzielona strefa wspomagająca, gdzie mamy zlokalizowaną szafę na ubrania gości, oraz aneks kuchenny do obsługi sal konferencyjnych. Pozwoliło to uzyskać czysty i przestronny obszar recepcji – opisują projektanci.

Część biurowa została podzielona na dwa open space’y – jeden dla osób zarządzających poszczególnymi funduszami, drugi dla back office. Pomiędzy nimi znajdują się pokoje managerów, salki konferencyjne, centralnie zlokalizowana kuchnia oraz pomieszczenia wspierające, jak budki telefoniczne, pokój archiwum, serwerownię czy aneks ksero. Powstały open space został zaprojektowany tak, aby zminimalizować dyskomfort pracy w przestrzeni otwartej – stąd szklane wydzielenia między grupami, oddzielenie od komunikacji i elementy ocieplające wnętrze, jak odpowiednio wkomponowana zieleń czy drewno. Zaprezentowana aranżacja została zaprojektowana tak, aby umożliwić ekspansję biura bez konieczności jego przebudowy.

Na uznanie zasługuje czas, w którym pracował zespół projektantów. Od momentu postawienia pierwszych kresek przez Massive Design do momentu przeprowadzki minęło łącznie 3,5 miesiąca.

zdjęcia: Massive Design