Biuro podróży inne niż wszystkie. Wygląda jak dom podróżnika.

Choć obecnie nie jest najlepszy czas na wybór wakacji, postanowiliśmy pokazać wam jedno z warszawskich biur podróży, należące do marki iPodróże.pl. Poznajcie biuro podróży inne niż wszystkie stworzone przez architektkę Ewelinę Pik, która zmieniła tradycyjne biuro w miejsce, w którym każdy poczuje się jak w domu. Domu miłośnika podróżowania.

Architektka Ewelina Pik, która była odpowiedzialna za zaprojektowanie wnętrza biura zaproponowała właścicielom stworzenie wnętrza, które będzie dalekie od obecnych standardów – zimnych i nudnych wnętrz, w których motywem przewodnim są mdłe fototapety z rajskimi plażami. Biuro miało być ciepłe i przyjazne, zarówno dla pracowników, jak i gości i klientów. Celem, który chciała uzyskać architektka było stworzenie przytulnej atmosfery, gdzie każdy może poczuć się jak w domu i w spokoju wybrać cel kolejnej podróży.

“Biuro skierowane jest na indywidualnych klientów, co staraliśmy się odzwierciedlić we wnętrzu. Miało być przytulnie butikowo, zależało mi na wprowadzeniu domowego klimatu – stąd wygodne tapicerowane meble i dodatki, które są dalekie od typowo biurowych odpowiedników” – mówi autorka wnętrza, Ewelina Pik z pracowni Modullar

Biuro ma nieco ponad 70 metrów i mieści się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Puławskiej 99. Ze względu na swoją funkcję, nie zabrakło w nim subtelnych nawiązań do podróży. W blatach i regałach stoją przewodniki i słowniki z różnych zakątków świata, figurki przywiezione z dalekich krajów, czy zdjęcia wykonane przez Michała Sosonowskiego. Dodatkowego uroku wnętrzu dodaje naturalny parkiet pokryty olejowoskiem.

O architektach: 
Modullar to pracownia architektoniczna współtworzona przez dwie projektantki: Marię Biegańską oraz Ewelinę Pik. “Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest nasze otoczenie. Projektowanie wnętrz to nie tylko nasza pasja, to także wyzwanie, aby sprostać Państwa oczekiwaniom,stworzyć przestrzeń, która będzie maksymalnie funkcjonalna i mądrze rozwiązana. Staramy się, aby projekty wnętrz w sferze estetyki oddawały Państwa styl życia, pasje i zainteresowania, a w sferze funkcjonalnej odpowiadały na wymagania dnia codziennego.Fascynują nas wnętrza proste, wykończone naturalnymi materiałami, pełne równowagi i ładu. Lubimy, kiedy przestrzeń jest tłem dla nietypowego akcentu przyciągającego uwagę, czasami w ramach żartu, czasem zupełnie serio. Kochamy się w prostocie modernizmu, nie zapominając jednak o potrzebie ciepła domowego ogniska.” – czytamy na stronie pracowni

Czytaj też: Biuro  | Mieszkanie | Drewno | Podróże | Wnętrza

źródło: materiały prasowe / pracownia architektoniczna Modullar
zdjęcia: Biuro iPodroze.pl