Biuro Poetizer. Stefa relaksu, jak szklarnia pełna zieleni robi wrażenie!

Biuro Poetizer zaprojektowane zostało przez projektankę Johanę Sedláčková Vamberská i architekta Tomáša Císařza z pracowni ELAI -Workplace Design (https://elaiworkplace.squarespace.com). Zdjęcia: BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)

Poetizer to
największy portal społecznościowy dla miłośników poezji na świecie, z milionami wierszy napisanych przez użytkowników ze 120 krajów. Startup uruchomił niedawno ekologiczną platformę wydawniczą, która demokratyzuje cały proces wydawniczy i umożliwia publikowanie i sprzedawanie poezji każdemu. 

Biuro Poetizer o powierzchni 150 m2 znajduje się na czwartym piętrze budynku z czasów tzw. Pierwszej Republiki, która uznawana była za złotą erę dla regionu. Budynek mieści się przy tętniącej życiem ulicy Narodowej w Pradze. Wnętrza zostały zaprojektowane przez projektantkę Johanę Sedláčkovą Vamberská i architekta Tomáša Císařa.

“Koncepcja opiera się na skupieniu i tożsamości Poetizera, minimalistycznej platformie, która kładzie nacisk na ochronę środowiska. W centrum biura znajduje się przestrzeń szklarniowa dzika dżungla, mityczny Eden, przestrzeń, która wyraża koncepcję dzikiego myślenia.” – mówią autorzy


Centralnie położona szklarnia jest miejscem nieformalnych spotkań, oferuje przestrzeń do streamowania odczytów poezji lub służy jako miejsce relaksu. W szkielecie szklarni rośnie 171-roślin, reprezentujących 100 gatunków. W głównym pomieszczeniu znajdują się również pojedyncze stanowiska pracy, rozmieszczone na dwóch wyspach to tutaj odbywa się codzienna praca bezpośrednia komunikacja. Pokój ten jest połączony z kuchnią i balkonem z widokiem na ulicę Narodni (Narodową). 

“Główna historia rozpoczyna się od holu wejściowego, a kolejne rozdziały dwie sale konferencyjne i sala fokusowaWybrane kolory i materiały odzwierciedlają funkcję każdego pomieszczenia. Biały, metafora kartki papieru, jest dominującym kolorem w obszarach zaprojektowanych do pracy skoncentrowanej, gdzie zapisywane są strony. Ciemnozielony dominuje w obszarach komunikacji zespołowej, zarówno osobistej, jak i online. Pomarańczowe akcenty pojawiają się wewnętrzu i nawiązują do tożsamości korporacyjnej startupu.” – tłumaczą twórcy

Jak wam się podoba takie wnętrze biurowe?

źródło: ELAI -Workplace Design (https://elaiworkplace.squarespace.com / zdjęcia: BoysPlayNice, www.boysplaynice.com

Czytaj też: Architektura | Zabytek | Historia | Czechy | Ciekawostki | Szkło |