Biuro w Murowanej Goślinie. Ściany wygłuszono nietypowym przedmiotem!

Biuro w Murowanej Goślinie zaprojektowane zostało przez architektów z pracowni SpaceLab dla firmy FORMSON – producenta wyposażania kuchennego. To właśnie działalność firmy była główną inspiracją dla projektowanego wnętrza. Odniesienia nie były jednak banalne, a motywy nawiązujące do kuchni wykorzystano w sposób nieoczywisty, a jednocześnie klarowny i spójny. O wnętrzu opowiada Aga Deptuła, główny architekt i właścicielka SPACELAB.

Leitmotivem tego projektu stały się ściany najeżone tysiącami silikonowych szpatułek kuchennych produkowanych przez naszego klienta. Pomysł wykorzystania ich w designie pomieszczeń pojawił się podczas wizyty w fabryce FORMSON. Gdy przechodziłam obok skrzyń pełnych identycznie wyprodukowanych elementów, pomyślałam że setki lub tysiące tych małych kawałków – zestawionych razem- zrobią niesamowite wrażenie przestrzenne. Poza tym będą też przestrzenną reklamą możliwości produkcyjnych naszego klienta, moodboardem w formacie XXL pomocnym na spotkaniach z ich własnymi kontrahentami. Jednym słowem – stworzyliśmy FORMSONowi designerską ścianę, będącą jednocześnie prezenterem jego własnego produktu


W projekcie tych wnętrz komercyjnych wykorzystaliśmy w designie pomieszczeń dwa produkty klienta. Pierwszym z nich są szpatułki kuchenne (które widzimy na czarnej i niebieskiej ścianie) , drugi to podkładki pod gorące naczynia. Perforowana okładzina na ścianie sali konferencyjnej jest właśnie stworzona z takich podkładek. To znów jest reklama możliwości produkcyjnych naszego klienta. Zmultiplikowanie tych elementów pokazuje dokładność procesu produkcji – okładzina całej ściany jest idealnie równa, bo każdy z mini elementów taki jest.

Co ciekawe – FORMSON kojarzony jest w branży jako producent kolorowego wyposażenia kuchni. W swojej pracy wykorzystują i testują różne barwy i tonacje z wzorników Pantone’a (do których odniesień również szukajcie na zdjęciach :)). A jednak start zaplanowaliśmy im trochę przewrotnie – w monochromie… Intro do ich siedziby jest w wersji noir. Chodziło nam o stworzenie wejścia w kontrze do wizerunku i zaplanowanie gry z widzem dopiero w kolejnym kroku.. Eksplozję koloru pokazaliśmy w dalszej części siedziby – w strefach pracy i działania.

Biuro w Murowanej Goślinie / metryka projektu: 
Projekt wnętrz komercyjnych | wnętrza części biurowej i socjalnej
Powierzchnia użytkowa: 550 m2 / 2270m2
Inwestor: FORMSON
Projekt i realizacja: 2018/ 2020
Zespół: Agnieszka Deptuła, Agnieszka Małecka
Foto: Moiz

źródło: Spacelab (https://spacelab.com.pl/) / zdjęcia: Moiz (https://www.moiz.eu)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły