Biurowiec Giant Office w Poznaniu od CDF Architekci

Plany jego budowy pojawiły się już kilka lat temu. Jednak dopiero teraz inwestor zdecydował się, że projekt zostanie zrealizowany.

Projekt budynku powstał w pracowni CDF Architekci. Usytuowany będzie przy jednej z najważniejszych ulic Poznania na Górczynie, który jeszcze przed 1900 r. był odrębną wioską. Dziś Górczyn to dzielnica o zróżnicowanej zabudowie, często pamiętającej jeszcze przedwojenne czasy.

Obszar, na którym powstanie biurowiec nie ma jednoznacznie określonego stylu architektonicznego, dlatego architekci zdecydowali się na zaprojektowanie nowoczesnego budynku, który wyglądem będzie nawiazywać do historycznej zabudowy. Mają temu pomóc wykorzystane materiały oraz odniesienie do tradycyjnej typologii obiektu biurowego.

Bryłę budynku umieszczono wzdłuż ulic Głogowskiej i Górki. Obiekt zaprojektowano tak, aby domknął kwartał przez co powstanie tutaj przestronny dziedziniec o półprywatnym charakterze.

Wewnątrz powstaną cztery niezależne piony komunikacyjne, które ułatwią podział powierzchni kondygnacji na przestrzenie o zróżnicowanej wielkości. Mogą tam powstać zarówno nowoczesne przestrzenia typu open-space oraz gabinety o tradycyjnej formie.

źrodło: www.cdf.net.pl