Biurowiec Green2Day we Wrocławiu już otwarty

Nowoczesny biurowiec zaprojektowali architekci z pracowni Maćków Pracownia Projektowa.

Budynek powstał przy ul. Szczytnickiej w centrum Wrocławia. W miejscu, w którym kilkanaście lat temu znajdowało się XIV Liceum Ogólnokształcące. W nowym biurowcu do dyspozycji najemców oddano siedem pięter, w sumie to 17 tys. m kw. powierzchni biurowej. Gmach zbudowany został w bezpośrednim sąsiedztwie swojego starszego brata – biurowca Green Day, który oddany do użytku został w 2014 r.

Słowem kluczem tego projektu jest „gmach”, a wszystko bierze swój początek w nieoczywistej dla biurowca lokalizacji – tuż na granicy Ostrowa Tumskiego – absolutnej kwintesencji Wrocławia. W zasadzie kluczowe decyzje dla projektu Green2Day zostały podjęte w projekcie jego „starszego brata”. Ważne było uzyskanie poczucia trwałości, powagi, jakości i ponadczasowości. Sama bryła różni się lekko od swojego poprzednika detalami geometrii i rozkładu mas. Z pozornie oczywistego zadania – stworzenia biura, powstał fragment miasta o kompletnie nowej morfologii, który mamy nadzieję, teraz wypełni gęste, miejskie życie – wyjaśnia architekt Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa.

Na początku lata budynek został doceniony w konkursie “Piękny Wrocław”, w którym otrzymał drugą nagrodę w kategorii “budynek użyteczności publicznej”. Był to jedyny biurowiec w zestawieniu.

źródło: materiały prasowe

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły