Biurowiec PGK Office w Poznaniu jak lokalne centrum kultury

Nowoczesny budynek pgk office stanie się częścią biurowego kompleksu, który znajduje się u zbiegu ulic Bułgarskiej i Marcelińskiej w Poznaniu. Zaprojektowali go architekci z pracowni Front Architects.

Budynek zaprojektowany został jako obiekt biurowy klasy A. Gmach liczyć będzie 13 kondygnacji, 10 z nich znajdzie się nad ziemią, a trzy pod ziemią. Łącznie zaoferuje blisko 20 tysięcy m kw. powierzchni. Gmach wykonany zostanie w konstrukcji monolitycznej. Jego elewację zaprojektowano tak, aby cechował się wysokimi parametrami termoizolacyjności. Dodatkowo architekci planują, że na jego dachu pojawią się panele fotowoltaiczne, które pozwolą przynieść oszczędności w utrzymaniu całego obiektu.

Najemcy będą mogli samodzielnie sterować zaciemnieniem pomieszczeń. Dodatkowo będą oni mogli aranżować wynajmowaną przestrzeń w dowolny sposób poprzez dzielenie wnętrz ścianami.

Wejście główne do budynku zaprojektowano od strony północnej. Co ciekawe, znajduje się tam lobby, w którym odbywać się będą mogły również wystawy sztuki. Powstanie tutaj także zielony dziedziniec, który stanowić będzie miejsce relaksu i rekreacji. Korzystać z niego będą mogli wszyscy mieszkańcy. Znajdzie się tutaj również scena plenerowa, na której będzie można organizować kameralne występy artystyczne i inne wydarzenia. Cel był taki, aby powstało w tym miejscu sezonowe centrum kultury i relaksu, w którym będzie można smacznie zjeść.

ZESPÓŁ PROJEKTOWY:
FRONT ARCHITECTS – mgr inż. arch. Paweł Kobryński, mgr inż. arch. Wojciech Krawczuk, mgr inż. arch. Marcin Sakson, współpraca: mgr inż. arch. Agata Sobańska, inż. arch. Michał Gawron, www.frontarchitects.pl, www.facebook.com/FrontArchitects
WIZUALIZACJE: Piotr Szymański Cocoon Studio