Biurowiec z zielonym dachem w Łodzi. Na szczycie restauracja i klub

Teren dawnej fabryki Ramischa w Łodzi zazieleni się i wzbogaci o nowe inwestycje: FERN OFFICE, biurowiec z pasażem mody i publicznym rooftopem, a także wielopoziomowy parking. Oba obiekty mają być gotowe jeszcze w 2021 roku.

Inwestycja powstaje w ramach OFF Piotrkowska Center. Budynek ma mieć luźny charakter i przyciągać mieszkańców nawet w godzinach wieczornych. Ułatwić to ma planowany ogród z zielenią na dachu i unikalna mieszanka funkcji usługowo-handlowych, biurowych i rekreacyjnych. W sumie FERN Office będzie mieć pięć pięter oraz ponad 8 tys. m kw. powierzchni.

Inwestor planuje otwarcie na dachu budynku rooftopu. Będzie to pierwszy taki dach otwarty dla mieszkańców, który powstanie przy ulicy Piotrkowskiej. Na dachu działać będzie klub i restauracja. Goście korzystać będą mogli ze strefy relaksu z leżakami, kinem letnim i tarasem widokowym.

Kolejnym wyróżnikiem obiektu będzie wysoka na trzy kondygnacje brama wejściowa, która od strony deptaka zachowa widok na znajdujące się w głębi pofabryczne zabudowania z czerwonej cegły, w tym odrestaurowaną już wieżę wodną. Tożsamość przestrzeni podkreślą również charakterystyczne dla OFFa kontenery morskie, gdzie swoje podwoje otworzą butiki, showroomy i pop-up store’y. Kontenery, wraz z dużymi lokalami handlowo-usługowymi zachęcającymi do zakupów z witryn zarówno od strony ulicy Piotrkowskiej, jak i przyszłego pasażu OFFa, utworzą w reprezentacyjnej części miasta prawdziwe zagłębie mody.

FERN Office ma też kusić najemców szukających przestrzeni biurowych. To budynek klasy A+, którego wyróżniać będzie dwukondygnacyjna zielona ściana. Inwestor planuje też budowę kilkupoziomowego parkingu, który będzie mógł pomieścić 222 pojazdy , z czego 10 stanowik dla samochodów elektrycznych.

Kompleks zaprojektowali architekci z pracowni NOW Biuro Architektoniczne. Jego budowa ma się zakończyć w IV kwartale 2021 r.

źródło: materiały prasowe