Biżuteria jak stacja metra, nowa kolekcja ALE.

Aleksandra Przybysz na co dzień mieszka i pracuje w Poznaniu. Niedawno stworzyła ażurową kolekcję AIR inspirowaną między innymi wnętrzami czwartej, najnowszej linii budapesztańskiego metra. 

Wcześniej Przybysz zasłynęła z minimalistycznej kolekcji Simplik przestrzennych TRANS-FOR-MERS i lekkiej jak piórko FLY. Teraz opowiedziała nam o najnowszej:

Czerpanie z architektury jest mi bardzo bliskie. Po studiach projektowania wnętrz wciąż zostało we mnie myślenie formą. Chciałam stworzyć ażurową i lekką kolekcję, w której widoczna jest jednak mocna i przemyślana struktura. Długo zastanawiałam się nad tym, jak połączyć poszczególne fragmenty naszyjnika i kolczyków, aby cała konstrukcja była ruchoma i dynamiczna. Nie znajdując satysfakcjonujących mnie gotowych rozwiązań, opracowałam autorski system łączenia – zaprojektowałam formę i odlałam łączniki w srebrze o próbie 925. W tej kolekcji nic nie jest dziełem przypadku – mówi Aleksandra Przybysz.

Uzyskane formy biżuterii są wynikiem wycinania geometrycznych kształtów w płaskiej, stalowej i srebrnej blasze. Dzięki temu powstały ażurowe, nowoczesne, ale zarazem przewrotnie kojarzące się z wycinankami w stylu art deco elementy, które dzięki srebrnym łącznikom tworzą zwarte, choć dynamiczne układy.

Podobnie jak większość poprzednich kolekcji, AIR wykonana jest w ulubionych przez projektantkę stali szlachetnej i srebrze. W stali szlachetnej powstały projekty naszyjnika, dwóch bransolet i trzech modeli kolczyków, część kolekcji wykonana w stali pozłacanej reprezentują dwa modele bransolet, trzy pary kolczyków oraz naszyjnik. Natomiast w srebrze pozłacanym znajdziemy cztery modele kolczyków oraz naszyjnik na długim łańcuszku.

Wszystkie kolekcje ALE. powstają w pracowni mieszczącej się w poznańskiej kamienicy zaprojektowanej przez Rogera Sławskiego. To tam, w showroomie połączonym z warsztatem złotniczym, Aleksandra Przybysz projektuje, prototytupuje i własnoręcznie wykonuje swoją biżuterię.

Stworzyłam swoją markę, aby mieć całkowitą swobodę artystyczną. Siedząc przy stole złotniczym odnajduję spokój, zamykam się w świecie brył i form i robię, to co lubię najbardziej – tworzę ciekawe konstrukcje, które zawsze odznaczają się precyzją wykonania i wysoką jakością. W projektowaniu biżuterii najistotniejszy jest dla mnie odważny pomysł i dobry design mający odzwierciedlenie w każdym modelu kolekcji. Cieszę się, że mogę ją oddać w ręce kobietom, które wiedzą, że biżuteria może być sposobem na wyrażenie siebie i konstruowanie swojego wizerunku codziennie od nowa – przyznaje Aleksandra Przybysz.

Kolekcja AIR dostępna jest w poznańskim showroomie projektantki, sklepie internetowym aleconcept.com oraz najlepszych polskich galeriach w biżuterią autorską.

Sesja zdjęciowa do lookbooka promującego kolekcję AIR powstała w Poznaniu w otoczeniu nowoczesnej architektury – biurowca Nobel Tower Poznań oraz Bramy Poznania ICHOT

 

Zdjęcia: Monika Piecha-Ziółkowska

Stylizacja: Joanna Kuchta MODELOVE

Makijaż: Natalia Gorbaczewska Kuźniak / Makeup by NGK

Modelka: Karolina Hennig

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły