Salon biżuterii Auroria w Poznaniu

Biżuteria w pięknej oprawie. Salon biżuterii Auroria w Poznaniu

Salon Auroria znajduje się przy ulicy Paderewskiego 8 w Poznaniu, tuż przy samym Starym Rynku. Jego wnętrze nie jest dziełem przypadku. Właściciele marki chcieli, aby odwiedzający salon mieli bezpośredni kontakt z biżuterią, bez chowania jej w szklanych gablotach. Dlatego wnętrze ma unikalny wystrój, a oczy cieszy nie tylko wyeksponowana biżuteria, ale cała przestrzeń.

Wspomniany już wyżej aspekt to element, który zdecydowanie wyróżnia salon Auroria na biżuteryjnej mapie Poznania. Drobne przedmioty nie zostały ukryte w gablocie pod kluczem czy w szklanych szufladach. Biżuterię można swobodnie przymierzać, ściągając ją z ekspozytorów.

Wnętrze salonu zaprojektował Radek Janowski. Projektant chciał, by odwiedzający salon nie tylko mogli zapoznać się z ofertą marki, ale doświadczyli obecności w miejscu, w którym przebywanie przypomina wizytę w ulubionej kawiarni. Aby to osiągnąć, architekt wykorzystał jasną i ciepłą paletę barw oraz miękkie siedziska, na których można porozmawiać z doradcami o biżuterii. Królują tu pastelowe odcienie różu oraz beżu. Przestrzeń wypełniono meblami o zaokrąglonych kształtach, część z nich wykonana została z drewna specjalnie z myślą o wnętrzu salonu. Całość ozdabiają ilustracje biżuterii na ścianach oraz rośliny, które nadają wnętrzu przytulnego charakteru. 

Salon biżuterii Auroria w Poznaniu


Po wejściu do salonu znajdujemy się w tak zwanej “strefie edukacji”. Tutaj można dowiedzieć się więcej o kruszcach i kamieniach szlachetnych używanych do produkcji biżuterii. Bogatsi o wiedzę, z większą świadomością możemy dokonać wyboru pierścionków czy obrączek. Następnie przy ekspozytorach poznajemy design pierścionków i na koniec podczas rozmowy z doradcą ustalamy finalny wygląd przedmiotu, którym chcemy uczcić ważną okazję, taką jak zaręczyny. Aktualne modele pierścionków zaręczynowych można znaleźć, klikając tutaj: https://auroria.pl/kategoria/pierscionki-zareczynowe.

W projekcie ważne było oświetlenie, które spaja wnętrze w całość. Dekoracyjne lampy podkreślają nastrój, a oświetlenie funkcjonalne pozwala lepiej dostrzec detale pierścionków. Z łatwością więc zobaczymy, jak mienią się kamienie szlachetne i jak pierścionki prezentują się na dłoni.

Biżuteria dostępna w ofercie Auroria jest projektowana na miejscu przez doświadczonych projektantów i ręcznie tworzona przez złotników. To unikalne podejście – kupując biżuterię Auroria zyskujemy pewność, że wyróżnia ją unikalny design. Dodatkowo, dzięki rozbudowanym możliwościom personalizowania, można samemu zaprojektować biżuterię, której nie ma nikt inny na świecie. To dobra opcja dla osób, które w unikatowy sposób chcą uczcić specjalną okazję jak oświadczyny czy ślub. Biżuterię można personalizować na miejscu lub online na stronie internetowej. Łukasz Simiński, współtwórca marki Auroria zapytany o trendy w kwestii wyboru obrączek zwrócił uwagę, że zdecydowana większość par decyduje się na klasyczne obrączki z żółtego złota. Jednak jest część, która oczekuje bardziej wyszukanych rozwiązań, np. obrączek frezowanych lub ozdobionych kamieniami szlachetnymi. Wszystkie te i inne modele możesz znaleźć na: https://auroria.pl/kategoria/obraczki-slubne

Co ciekawe, odwiedzając salon, można na własne oczy zobaczyć, jak powstaje biżuteria. Strefa pracy dla złotników znajduje się tuż przy strefie rozmowy, jest jednak oddzielona od niej przeszkloną ścianą. Ma ona nieco bardziej surowy charakter i nie dziwi w niej obecność specjalistycznego sprzętu – szlifierek czy polerek. Salon Auroria w tej kwestii jest jak showroom połączony z warsztatem rzemieślnika, który nie ma nic do ukrycia i szczerze otwiera się przed klientami. 

źródło: Salon Auroria (www.auroria.pl)

fot. Jaga Kraupe (https://kraupe.myportfolio.com)

Czytaj też: Biżuteria | Poznań | Butik  | Wnętrza | Detal | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.