Biżuteria z sekretem. Dzięki światłu odczytasz ukrytą wiadomość. 

Biżuteria to nieodłączny element każdej kobiety i niejednego mężczyzny. Często biżuteria stanowi nie tylko ozdobę, ale również pamiątkę ważnego wydarzenia, czy osoby od której ją otrzymaliśmy. Problemem jest jednak fakt, że grawery na pierścionkach niejednokrotnie zakłócają prostotę formy biżuterii. Projektantom z The Rayy udało się ukryć wiadomość wewnątrz pierścionków. Aby ją odczytać trzeba puścić na nie promienie słoneczne. 

Projektanci postanowili stworzyć kolekcję biżuterii, która nie tylko będzie eleganckim uzupełnieniem wyglądu, ale także praktycznym i estetycznym źródłem wspomnień. W tym celu postanowili zaprojektować coś całkowicie innowacyjnego.  W pierwszej kolejności artyści skonsultowali się z inżynierami ze szwajcarskiej Politechniki Federalnej w Lozannie. Dzięki temu mariażu sztuki i nauki udało się stworzyć całkowicie nowatorską kolekcję biżuterii, która skrywa w sobie ukryte wiadomości. 

Poszczególne ukryte komunikaty mogą zostać ujawnione dopiero w momencie zetknięcia się z dowolnym źródłem światła. Jak mówią sami projektanci, po kontakcie ze światłem wewnątrz pierścionka dzieje się prawdziwa magia. Autorzy nie zdradzają dokładnie jak działa ten mechanizm, jednak według nich „biżuteria dosłownie rzeźbi za pomocą światła”. Co ważne, ich powierzchnia jest całkowicie gładka. Nie ma w niej wyżłobionych liter, czy otworów, przez które pada światło. Każdy pierścień można spersonalizować nadając mu unikalny komunikat. Wszystkie pierścionki wykonane są z 18-karatowego złota, dostępnego w trzech kolorach: żółtym, białym i różowym.


źródło: https://www.therayy.com/brand/