Jest blisko lasu! Lewitujący dom od MIMA HOUSE!

MIMA LIGHT to projekt stworzony przez koncern specjalizujący się w tworzeniu budynków z elementów prefabrykowanych. Dzięki czemu ich budowa jest szybka i stosunkowo tania.

Architekci z MIMA LIGHT stworzyli projekt, którego celem była nie tylko łatwa budowa, ale również wizualny efekt. Tak powstał dom MIMA LIGHT, który zdaje się niemal unosić w powietrzu. Efekt ten uzyskano dzięki specjalnie rozstawionym taflom lustra odbijających otaczający dom krajobraz.

Podczas samego procesu projektowego architekci inspirowali się pracami artystów takich jak Donald Judd, John McCracken, czy Robert Morris. Minimalistyczne moduły produkowane są w dwóch podstawowych wersjach o długości 9 i 12 metrów. Mimo niewielkich, jak na dom jednorodzinny rozmiarów, projektanci zadbali o najwyższy komfort przebywających w nich osób. Każdy z modułów wyposażony jest w pełni funkcjonalną kuchnię, łazienkę oraz sypialnie i pokój dzienny. Przy wykończeniu wnętrz postawiono na jasne i naturalne materiały. Ten zabieg sprawił, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i jasne.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły