Blok w Warszawie ozdobił mural Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Mural Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego odsłonięto 11 kwietnia, w 52. rocznicę ślubu artystów. Malunek ozdobił ścianę budynku przy al. Reymonta 21, w którym para mieszkała w latach 70.

Duet artystów do swojej dyspozycji miał mieszkanie, w którym w małym pokoju ustawione było pianino. To właśnie tutaj powstawały słynne przeboje piosenkarki. Ich twórczość chcieli upamiętnić fani artystki oraz mieszkańcy dzielnicy właśnie w formie wielkoformatowego malunku.

Mieszkali, mieszkają i będą mieszkać na Bielanach. W sercach i wspomnieniach swoich sąsiadów, przyjaciół i mieszkańców naszej dzielnicy. Niezliczonej rzeszy fanów, którzy chcieli upamiętnić wspaniałych artystów i serdecznych sąsiadów – powiedział podczas uroczystości odsłonięcia muralu Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Anna Jantar i Jarosław Kukulski sprowadzili się Bielany w połowie lat 70. niedługo przed narodzinami córki Natalii. Małą kawalerkę na Żoliborzu zamienili na 64-metrowe mieszkanie na nowopowstałym osiedlu Wawrzyszew. Ich mieszkanie znajdowało się w budynku przy al. Reymonta 21.

Dostać mieszkanie w nowym, na tamte czasy przecież nowoczesnym bloku, to było coś. Oni już (byli – przyp. red.) po pierwszych sukcesach, ale te największe dopiero przychodziły. To do tego mieszkania wracali po koncertach, festiwalach. W małym pokoju stało pianino, na którym powstały największe przeboje. To tam rodziły się nowe pomysły, odbywały się twórcze i towarzyskie spotkania. Życia, choć mała garść, smakowała radością, entuzjazmem, sukcesem, smutkiem, porażką i nostalgią – wspomina po latach Natalia Kukulska.


Mural na budynku Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wykonał zespół Michała Stachyry z Fundacji KZMRZ. Mecenasem projektu jest Vantage Data Centers, operator wielkoskalowych centrów danych. Mural przedstawia wizerunek artystów oraz hasło “Życia mała garść”. To tytuł piosenki, którą Jarosław Kukulski skomponował do słó Jerzego Dąbrowskiego. Wspólne zdjęcie Jantar i Kukulskiego wkomponowane jest w grafikę płyty winylowej w ciekawych, vintage’owych kolorach i zwieńczone autografami artystów. Mural zaprojektował Adam Żebrowski, grafik znany między innymi ze stałej współpracy z Teatrem Wielkim /Operą Narodową, gdzie od lat tworzy plakaty spektakli. Jest też autorem okładek płyt Natalii Kukulskiej i wieloletnim przyjacielem rodziny.

Mural poświęcony moim rodzicom to niezwykle miły gest pamięci i inicjatywa dzielnicy Bielany. Dla mnie aleja Reymonta, jak i jej okolice, to jedno z najważniejszych miejsc, do których wracam wspomnieniami. To, że powstał taki piękny mural w tym wyjątkowym dla mnie miejscu po prostu mnie wzrusza, ale też niezwykle cieszy. Jestem wręcz zachwycona efektem końcowym i śmiem uważać, że nie będę w tym odosobniona. Gratuluję i dziękuję z całego serca – powiedziała Natalia Kukulska.

źródło: Urząd M.St. Warszawy Dzielnica Bielany

Czytaj też: Murale | Warszawa | Kultura | Blok | Miasto | whiteMAD na Instagramie

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły