Blok z dziurami. Z każdej z nich wystają dziesiątki roślin. 

Ma ponad 67 metrów, na całej jego wysokości posadzono setki egzotycznych roślin. To kolejny dowód na to, że najważniejszy jest dobry pomysł i projekt, a nie drogie materiały, czy rozmiary. 

Ten wyjątkowy blok mieszkalny powstał w stolicy Cypru, Nikozji. Zaprojektowała go francuska pracownia Ateliers Jean Nouvel. Projekt jest o tyle ciekawy, że swoją bryłą i funkcją nie odbiega od standardowych bloków z wielkiej płyty, jednak to, co go wyróżnia to wyjątkowo pomysłowa fasada i genialne wykorzystanie roślin, które nie tylko zdobią, ale również oczyszczają powietrze. 

Tower 25, bo tak nazwano wysokościowiec, stanął przy placu Eleftheria Square i stał się jednym z najwyższych budynków na wyspie. Architekci chcieli by budynek podkreślał śródziemnomorski charakter miasta i dodawał mu naturalnego wyglądu. Warto zwrócić uwagę, że budynek od różnych stron wygląda nieco inaczej. Strona zachodnia, północna i wschodnia pokryte zostały perforowanymi panelami, zza których wyrastają dziesiątki roślin. Strona południowa, która jest ma najlepszą ekspozycję na światło słoneczne, zapełniła się podłużnymi balkonami, które w całości zdominowały trawy, drzewa i krzewy. Na dachu również królują rośliny. Znajdziecie tam kilkumetrowe palmy i taras słoneczny oraz basen.