Błyskawiczny remont łazienki. Zrobili go w pięć dni

Remont łazienki przeprowadzono w Siedlisku blogerki LadyoftheHouse. To łazienka w starym domu, położonym 30 kilometrów od centrum Olsztyna.

Siedlisko to ponad stuletni dom, którego właścicielką jest blogerka Małgorzata Kowalewska-Kawuza, znana jako LadyoftheHouse. Właścicielka postanowiła go wyremontować, by stworzyć miejsce będące bezpieczną przystanią, przestrzenią dla rodziny i przyjaciół, którzy mogliby tu spędzać wolny czas. Jedną z najbardziej spektakularnych metamorfoz udało się przeprowadzić w maleńkiej łazience.

Ze wszystkich pomieszczeń – to właśnie łazienka, zaraz po kuchni wymagała najbardziej starannego zaplanowania. Dobrej jakości wanna, WC czy umywalka są w tym przypadku zawsze elementami stałymi, więc w razie nietrafionych wyborów usunięcie ewentualnych błędów może sporo kosztować. Małgorzata chciała, by jej łazienka stanowiła funkcjonalną, a zarazem relaksującą przestrzeń, a wybrane sprzęty odznaczały się najwyższą jakością i działały bez zarzutu. Zanim rozpoczęła właściwe prace, musiała zmierzyć się z brakiem odpowiedniej ilości światła, wentylacji czy wymianą instalacji hydraulicznych. Całość remontu trwała łącznie 5 dni – ale tak krótki czas prac remontowych był realny tylko dzięki odpowiedniej organizacji i wczesnemu przygotowaniu wszystkich materiałów niezbędnych do remontu. A jak to przebiegało w praktyce?

Punktem wyjścia były tropikalne wzory płytek z kolekcji Modern Pearl Parrots z charakterystycznymi papugami. Wzrok przyciągają także złote dodatki w postaci baterii wannowej i umywalkowej, detal przycisku spłukującego i podstawa pod umywalkę, którą zrobiono ze starej maszyny do szycia Singer. Została ona przemalowana na złoty kolor, zyskując w ten sposób nowe życie.

Urządzając łazienkę właścicielka zdecydowała się na ceramikę Geberit. Chciała, by powstała łazienka, która wpisze się w sielski klimat Siedliska, i która będzie przypominać o zielonym otoczeniu budynku. Miała powstać funkcjonalna i relaksująca przestrzeń ze sprzętami, które będą działać długie lata. Pomocny był tutaj stelaż podtynkowy producenta, który pozostaje niewidoczny i nie kłóci się z wystrojem łazienki. To rozwiązanie szybkie w montażu i dyskretne. Jedynym widocznym elementem spłuczki jest przycisk. Specjalnie z myślą o tej łazience został wybrany minimalistyczny model z lekkim zdobieniem.


W strefie umywalkowej pojawił się model zaprojektowany przez Antonio Citterio – umywalka o delikatnie zaokrąglonych, opływowych kształtach. Jest wygodna i dosyć głęboka – co bardzo ułatwia korzystanie z jej funkcji. Z kolei wanna tego samego producenta to model wykonany z akrylu, ma delikatnie zaokrąglony kształt. Blogerka wybrała też toaletową miskę wiszącą Acanto z systemem bezkołnierzowym, taki system ułatwia utrzymanie czystości i higieny. Zakres zmian najlepiej widać zestawiając zdjęcia z realizacji z tym sprzed remontu. Metamorfoza robi wrażenie!

Remont łazienki to element cyklu “Siedlisko LadyoftheHouse”, w ramach którego blogerka pokazuje metamorfozy, które przeprowadza w starym domu i przedstawia piękno natury wokół budynku. Blisko domu znajdują się bowiem lasy oraz stadnina koni.

Czytaj też: Metamorfoza | Łazienka | Renowacja | Ciekawostki

fot. GEBERIT